Erdoğan’dan operasyon sinyali: Suriye’de en kısa sürede gereken adımları atacağız

Tayyip Erdoğan

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, “Suriye’den ülkemize yönelik saldırıların kaynağı mahiyetindeki kimi yerler konusunda artık tahammülümüz kalmamıştır. En kısa sürede bu sorunların çözümü için gereken adımları atacağız.” dedi.

Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

3 Aralık Engelliler Günü’nde 750 engelli öğretmenimizin atamasını yapacağız
Salgın tedbirlerine riayet etmeyi bir müddet daha sürdürmemiz gerekiyor. Özellikle aşılamada hedeflediğimiz sayıya ulaşmalıyız. Biz kendi meselemizi çözsek bile dünya virüsten temizlenmeden iş bitti diyemeyiz. Türkiye koronavirüs küresel tehdidine karşı en başından beri dünyada en iyi kriz yönetimini sergileyen ülkelerin başında geliyor. Tüm kademeleriyle eğitimde normalleşme adımları attık. Üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorunla karşılaşmadık.

ÇOĞU ÜLKEDE KITLIK VAR, TÜRKİYE’DE YOK

Çoğu ülke pahalılığın yanı sıra mal kıtlığı ile karşı karşıya. Türkiye’de altyapı sayesinde bu sorunlardan uzaktır ya da çok az miktarda karşılaşmaktadır. Fiyat artışlarından dolayı sıkıntıya düşen çalışanlarımızı ve üreticilerimizi korumak için her türlü tedbiri alıyoruz. Milletimizin mağduriyetine yol açan fırsatçıları yakından takip ediyoruz, önceliğimiz milletimizin huzurudur, geleceğidir.

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞININ İSMİ DEĞİŞİYOR

Göç İdaresi Müdürlüğünün statüsünü değiştirerek Göç İdaresi Başkanlığına dönüştürüyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın ismini Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı olarak değiştiriyoruz. Birileri Türkiye’ye siyasi konularda yapamadığı diz çöktürme için saldırıyor olsa da kendi potansiyeli ve gücümüzün farkındayız.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin