Erdoğan’dan İstanbul Sözleşmesi açıklaması: Girdiğimiz gibi çıktık!

Erdoğan

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesiyle ilgili konuştu. Erdoğan, “Biz kararımızı verdik girdik, girdiğimiz gibi de çıkarız. Biz kararımızı bildirdik böylece iş bitmiş oldu.” ifadelerini kullandı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı sonrası basına açıklamalarda bulundu. Aşı takvimiyle ilgili soru üzerine, Çin’den gelmesi gereken 50 milyon doz aşının henüz Türkiye’ye ulaşmadığını hatırlattı. “Şubat sonu bize ulaşacaktı. Kendilerine dün bunu tekrar hatırlattım. Nisan sonu itibarıyla 100 milyon anlaşmamız vardı. Almanya’dan 1 milyon 400 bin aşı elimize ulaştı. Onun da tamamı 10 milyon itibarıyla elimize ulaşacak. Temenni ederiz ki mayıs, haziran gibi bu iş tamamlansın, bitsin. Bu arada Rusya ile de görüşmelerimiz devam ediyor.” dedi.

ÇIKMA KARARI VERDİK, KENDİLERİNE BİLDİRDİK

Erdoğan’a İstanbul Sözleşmesi kararı hatırlatıldı. Şunları söyledi: “Muhalefet bu işleri bilmiyor. Bilse zaten böyle bir ifadeyi de yapmazlar. Cumhurbaşkanlığının attığı adım yasaldır. Bu yolda devam edecektir. Bunlar birçok şeyi karıştırıyor. Uluslararası anlaşmaların altında mıdır, üstünde midir havayı bulandırmaktan başka bir şey değildir. 3 ay sonra da bununla ilgili kararı açıklayacaktır. Biz de çıkmış olacağız. Bu bizimle alakalı değil. Yine Meclis ile alakası söz konusu değil. Girdiğimiz gibi çıkarız. Kimse önünü arkasını karıştırmasın. Çıkma kararı verdik, kendilerine bildirdik.”

Harp Okulları Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle ilgili bir soru üzerine, “Muhalefetin bu tür eleştirilerine alışığız. İrticai faaliyet farklı bir olay. Terörle iltisaklı olay farklı bir olay. Bu bir düzenlemedir. Bakanlıklarımız bu tür düzenlemeleri yaparlar.” diye konuştu.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin