Erdoğan’dan ‘HDP seçmeni terörist değil ama başındakiler terörist’ açıklaması

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Son zamanlarda bu HDP’liler bir şey uydurmaya başladılar. Erdoğan HDP’ye oy verenleri terörist ilan ediyor. Benim böyle bir ifadem olmamıştır. Ama başındakiler olarak sizler teröristsiniz.” dedi.

Erdoğan, 31 Mart yerel seçimleri dolayısıyla gerçekleştirdiği mitinglerine bugün Malatya’da devam etti. CHP, İyi Parti, HDP ve Saadet Partisi’nin ittifak yaptığını söyleyerek, “dörtlü çete” diyen Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu sert bir dille eleştirdi. “CHP milli irade düşmanları tarafından kullanılan bir koç başına dönmüştür” ve “Geldiğimiz geldiği nokta itibariyle Türkiye’nin muhalefet sorunu değil devşirme muhalefet sorunu vardır” ifadelerini kullanan Erdoğan, CHP ile iş birliği yapan partilerin de Kılıçdaroğlu’nun söylemlerinden rahatsızlık duyduğunu söyledi.

Konuşmasında HDP’yi de hedef alan Erdoğan, “Son zamanlarda bu HDP’liler bir şey uydurmaya başladılar. Erdoğan HDP’ye oy verenleri terörist ilan ediyor. Benim böyle bir ifadem olmamıştır. Ama başındakiler olarak sizler teröristsiniz. Belediyelerinize gönderilen paraları Kandil’e gönderen sizsiniz” diye konuştu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin