Erdoğan’dan Gül’e ‘Rüzgar gülü, bataklık…’ benzetmesi…Bedelli için de ‘Önce başkan olalım’ şartı!

AKP’li Cumhurbaşkan Tayyipı Erdoğan, 24 Haziran seçimlerinde aday olacak haberleriyle gündeme gelen Abdullah Gül’ü sert sözlerle hedef aldı.

Erdoğan, AKP İstanbul İl Gençlik Kolları Kongresi’nden önce konuşma yaptı. Gül için şunları söyledi:

“Siyaset özünde millete hizmet yarışıdır. Siyasetçinin de görevi oyunu aldığı seçmene en güzel en kaliteli şekilde hizmet etmektir. Siyaset ilkelerle, belli değerlerle yapılan, yapılması gereken iştir. Ahlakı olmayan siyasetin ne millete ne ülkeye faydası olur” diyen Erdoğan, “Rüzgar gülü gibi yön değiştiren bir siyasi anlayış popülizm bataklığında debelenmeye mahkumdur” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Gül’ü hedef alan sözlerine şöyle devam etti:

“Türk siyasi hayatı bu açıdan ibret verici hadiselerle doludur. 3 kuruşluk menfaati için 40 takla atan şahsiyet fukaraları vardır, darbecilere selam duran, tankları görünce sıvışıp kaçan korkaklar da vardır, Türk siyasetinde ülkenin bekası için kurşun yağmuruna tutulanlar olduğu gibi, ülke düşmanlarına yancılık yapan şahsiyetlere de rastlanır.”

Erdoğan’dan beddelli için ‘Başkanlık şartı’

Erdoğan Başbakan Binali Yıldırım’ın aksine bedelliye seçim öncesi kapıyı kapattı ve Başkanlık şartı getirdi.

Erdoğan, bedelli askerlikle ilgili başkanlık şartı ileri sürerken, “Bedelli askerlik şu anda hükümetimizin gündeminde değil. Hayırlısıyla şu önümüzde seçim bitmiş olsun, başkanlık sistemine geçiş dönemi hallolduktan sonra bunlar tekrar masaya yatırılır” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin