Erdoğan’dan ‘fahiş kira’ açıklaması: Suistimal varsa, takiple bu zulmün önüne geçeceğiz

erdogan

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler 76’ncı Genel Kurulu’na katılmak üzere Atatürk Havalimanı’ndan ABD’ye hareketi öncesi açıklamalarda bulundu.

Gazetecilerin, “Fahiş fiyat artışı ile ilgili atılacak farklı adımlar var mı? Emlak sektöründe de benzer sorunlar var. Bu konuda ne gibi adımlar atılması bekleniyor?” şeklindeki soruya, “Bizim işimiz böyle bir adaletsizlik, suistimal varsa Bakan arkadaşlarım yakın takibe almak suretiyle bu zulmün önüne geçeceğiz. Yurt konusunda Türkiye’de bugüne kadar hiçbir iktidarın yapmadığı yatırımları yaptık. Şu anda bir milyona yakın yatak kapasitesi olan yurtlarımız var. Şu anda da atacağımız adım şu, özellikle Ticaret Bakanımın sorunu yoğun olacak, zincir marketler başta olmak üzere marketlerdeki denetimleri ciddi şekilde sürdürmek vesilesiyle fiyat farklılıklarının üzerine gitmek suretiyle fiyat farklılıklarını süratle kaldıracağız. ABD dönüşü işin üzerine kendim de gitmek suretiyle ilgileneceğiz.” cevabını verdi.

BU KADAR ABARTILACAK BİR SORUN YOK Kİ!

Ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan Erdoğan, “Bay Kemal’e kalırsa ne yaparsanız yapın yediremezsiniz, çünkü onun dünyası farklı. Dikili bir ağacı yok ama yalan bunda bol. Hiçbir dönemde olmadığı kadar yoğun şekilde yalan atıyor, bir senede bu sorunu bitirecekmiş. Bu kadar abartılacak kadar sorun yok ki, ne abartıyorsun.”

ÇİFTÇİ BATIYORMUŞ, YALAN!

“Dün yine sözcüsü bir şeyler söylüyor. Söylediği ne? Yine yalan. Çiftçi battı diyor. Ben bir gün önce şeker pancarı ile ilgili fiyat açıkladım. Yüzde 25 şeker pancarına zam yaptık. Adam çıkıyor yalanın daniskasını atıyor. Benim vatandaşım ne diyor? Gayet memnun. Şehirleri dolaşıyorum, nerede ne var görüyoruz. Göreve geldiğimizde üniversite öğrencilerinin altığı burs 45 liracıktı. Yav elinize dizinize dursun yav! Şu anda 650 TL’ye çıktı. Nereden nereye geldik.”

2 YORUMLAR

  1. Bilmiyor ki; Türkiye Cumhuriyeti’nin son yirmi yıllındaki tüm zulümlerdeki etikette RTE yazdığını? Cenabı Allah zalimin önce aklını alır.

  2. Milletin “gazını alarak” bu güne kadar geldin ya.. sen ne siyasetçiymişssin be. Millet de ne milletmiş. Sıfat yazıp hakka girmek istemiyorum. Şekil1A ortadayız.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin