Erdoğan’dan ‘bildiri’ açıklaması: Bu işin merkezinde CHP var

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında emekli amirallerin Montrö bildirisiyle ilgili ikinci kez konuştu. Hedefinde CHP vardı. Erdoğan, “Bildiri buram buram darbe kokuyor. Bu emekli generallerin merkezinde CHP’nin kendisi vardır. Bu 104’ün içinde şu anda CHP üyesi olanlar vardır. İncelemeler devam ediyor. Kim bilir daha neler çıkacak?” dedi. Emekli amirallerin ’emri’ Kemal Kılıçdaroğlu’ndan aldığını savundu.

Erdoğan’ın konuşmasından ilgili bölümler şöyle:

“Terörist ve darbecileri aklıyorlar hem de ekonomi üzerinden gençlerimizin umudunu kırarak ülkemizi güven ve istikrar yerine kaos iklimine sürüklüyorlar. Türkiye daha 15 Temmuz acısının yaralarını saramamışken, bir grup emekli askerin aslı astarı olmayan meseleler üzerinden milli iradeyi, ülkenin seçilmiş yönetimini tehdit etmelerini küçümseyen, darbecinin ta kendisidir. Bu emekli generallerin merkezinde CHP’nin kendisi vardır. Bu 104’ün içinde şu anda CHP üyesi olanlar vardır. İncelemeler devam ediyor. Kim bilir daha neler çıkacak? Bu emekli amiraller emri, ‘başkomutanları’ Kemal Kılıçdaroğlu’ndan aldı.”

EN AZ TERÖRİSTLER VE DARBECİLER KADAR TEHLİKELİ

“Bundan sonra hesabını bu işin çok ağır vereceksiniz. Siz kaçacaksınız, biz kovalayacağız. Darbe heveslilerini bu denli hararetli şekilde savunmanıza millet müsaade etmez, biz ise hiç müsaade etmeyiz. Mesele korkaklık, yüreksizlik değilmiş. Akıl ve izan sahibi doğrudan kendi varlığını hedef alan girişim karşısında böyle bir tavır içine giremez. Bu habis zihniyeti en az teröristler ve darbeciler kadar tehlikeli görüyoruz.”

CHP’YLE İLGİLİ ‘DARBECİ’ VİDEO

Daha sonra AKP grup toplantısında, bir video gösterilmeye başlandı. Videoda, ‘muhalefetin darbe destekçisi olduğu’ iddia edildi. Erdoğan, ‘yeni anayasa’ tartışmalarına ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. Bu süreçte Meclis’e ve AKP grubuna önemli görevlerin düşeceğini kaydeden Erdoğan, “Kongremizde temel çerçevesini ortaya koyduğumuz 2023’e kadarki yol haritamızın hayata geçirilmesini sizlerle birlikte sağlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. “Bu filmi lazim oldukca basa sar yine oynat…oh keyfim ne ala…ulan bu chp de ne saf kardesim…siranin kendilerime gelecegini bile bile ‘feto..meto’ deyip durdular…”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin