Erdoğan akademisyen operasyonlarına sahip çıktı: Bunları külahımıza anlatın!

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Anadolu Kültür A.Ş’ye yönelik ‘Gezi Parkı eylemleri’ suçlamasıyla yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 13 kişiye ilişkin operasyonlara sahip çıktı.

Erdoğan, operasyona tepki gösteren uluslararası kamuoyuna “Bunlar kendi ülkenizde yapılsa feryat figan bağırırsınız. Bunları külahımıza anlatın” dedi. Yargıya müdahaleyi bir kez daha açık eden Erdoğan, “Bildiğimiz çok şey var, Türkiye’de bu işlerin finansörü durumunda olan kişiler var; bu içeri alınınca niye rahatsız oluyorsunuz!” diye konuştu.

Bir yılı aşkın süredir iddianamesi hazırlanmadan tutuklu bulunan Osman Kavala’nın yönetim kurulu başkanı olduğu Anadolu Kültür A.Ş’ye yönelik ‘Gezi Parkı eylemleri’ suçlamasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 13 kişiden 12’si adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Gözaltına alınanlardan Yiğit Aksakoğlu, tutuklanırken, Aksakoğlu’nun tutuklanma gerekçesi “içeriği belirlenemeyen” toplantı olarak açıklandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin