Erdoğan’dan 10 büyükelçiye: Bunları ülkemizde ağırlamak gibi bir lüksümüz olamaz!

erdoğan
Recep Tayyip Erdoğan

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, iş insanı Osman Kavala’nın serbest bırakılması çağrısı yapan 10 ülkenin büyükelçisin tepki gösterdi. Erdoğan, “Bunları ülkemizde ağırlamak gibi bir lüksümüz olamaz.” dedi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika seyahati dönüşü uçağına aldığı gazetecilerin sorularını cevapladı. 10 ülkenin büyükelçilerinin Osman Kavala’nın serbest bırakılma çağrısına tepkiliydi. “Uluslararası camiada Soros ne ise Kavala o. Bunlar para ile istedikleri yeri istedikleri gibi sallamaya çalışıyorlar. Bunların iyi takip edilmesi lazım.” diyen Erdoğan, büyükelçileri kastederek, “Söyledim Dışişleri Bakanımıza, bizim bunları ülkemizde ağırlamak gibi bir lüksümüz olamaz.” ifadelerini kullandı.

F35 GÖRÜŞMELERİ ALT DÜZEYDE SÜRÜYOR

Tayyip Erdoğan, ABD ile süren F-35 görüşmelerine de değindi. Erdoğan, “Şu anda alt düzeyde görüşmeler söz konusu. Ama biz bu 1 milyar 400 milyon dolarımızı öyle veya böyle alacağız. Roma’daki G20’de Biden ile konuşacağız. ‘Ne yapıyoruz, ne oluyor’ diye soracağız. Hiçbir şekilde Türkiye’nin haklarının yenmesine fırsat vermeyiz.” dedi.

İdlib’e yönelik verilen yeni operasyon sinyalleri ardından Erdoğan, “Gereği neyse onu yapmaya ve bütün ağır silahlarımızla cevabını vermeye devam ediyoruz. Bu işi kendi akışına bırakamayız.” diye konuştu.

Erken seçim tartışmalarına yanıt veren Erdoğan, “Seçim zamanında yapılacak. Türkiye, seçimlerin zamanında yapılması olayını yaşayacak. O tarih de Haziran 2023’tür” dedi.

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin