Erdoğan’dan seçim barajı açıklaması: Yüzde 7 netleşti

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan seçim barajı düşecek mi sorusuna cevap verdi. Bu konuda MHP Lideri Devlet Bahçeli ile hem fikir olduklarını söyleyen Erdoğan, “Şu anda belirgin hale gelen 7. MHP de 7’ye olumlu bakıyor. Bunun altında bir şey olur mu olmaz mı, henüz önümüze gelmiş değil” dedi.

Bosna Hersek dönüşü gazetecilerin sorularını cevaplayan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, seçim barajına ilişkin açıklama yaptı.

Erdoğan, “Barajla ilgili olarak şu anda belirgin hale gelen aslında 7 ama bu konuda Cumhur İttifakı olarak MHP’li arkadaşlarımızın nihai kararını bizim arkadaşlarımız henüz almış değiller. Ancak 7 netleşmiş vaziyette. MHP de 7’ye olumlu bakıyor. Bunun altında bir şey olur mu olmaz mı, henüz önümüze gelmiş değil. Öyle bir şey olursa o da tabi konuşulabilir ama şimdilik böyle bir şey yok” diye konuştu.

‘Afganistan’ın süratle toparlanması için her türlü desteği vermeye hazırız’

Erdoğan ayrıca, “Afganistan’ın süratle toparlanması için her türlü desteği vermeye hazırız. Yeter ki Afganistan tarafından da o yaklaşımı görelim” dedi. Erdoğan, “Türkiye olarak derdimiz şu; Afganistan süratle toparlanmalı. Biz her türlü desteği vermeye hazırız. Yeter ki Afganistan tarafından da o yaklaşımı görelim” dedi.
Basın mensuplarının Rusya tarafından yapılan ikinci S-400 paketi anlaşmasını sorması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Rusya’yla ilgili, ikinci paketin alımı vesaire, bu konularda bizim herhangi bir tereddüdümüz yok. Rusya’yla bizim gerek S-400 konusu olsun, gerek savunma sanayine yönelik olsun, birçok adımımız var” ifadelerini kullandı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin