Erdoğan’a kötü haber; CHP son iki anketten birinci parti olarak çıktı

Cumhur İttifakı’ndaki oy kaybı durmuyor. Son anketlere göre AKP artık birinci parti değil. Yöneylem ve Piar araştırma şirketlerinin anketlerinde CHP birinci parti olarak çıktı. Yöneylem Araştırma CHP’nin oyunu 27,7 olarak ölçerken, Piar yüzde 29,6 olarak açıklandı.

Yöneylem Araştırma’nın 24-28 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirdiği Türkiye Siyaset Paneli Haziran 2022 Araştırmasına göre seçmenlerin milletvekilliği seçimi ve parti seçimi belli oldu. Anket sonucuna göre AKP yüzde 27.1 oy alırken CHP yüzde 27.7 oy alarak birinci parti oldu. Millet İttifakı ortağı İYİ Parti hemen arkasından yüzde 16 oy alırken Cumhur İttifakı ortağı MHP’nin de oyu eriyerek yüzde 8.2 bandına düştü.

Yöneylem Araştırma’nın 3-7 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirdiği Türkiye Siyaset Paneli araştırmasına göre AKP’nin oy oranı 32,3, CHP’nin oy oranı ise 31,5 olarak ölçülmüştü.

Piar Araştırma’nın temmuz sonuçlarında da CHP birinci parti olarak açıklandı. Ancak fark Yöneylem’e göre daha fazla. Piar Araştırma’nın, ‘Bu pazar genel seçim olsa hangi siyasi partiye oy verirsiniz’ sorusuna yüzde 29,6 CHP cevabı veriyor. Yüzde 27,8 ise AKP. İyi Parti diyenlerin oranı ise yüzde 11 olarak ölçülmüş…

Araştırma 40 ilde 11 bin 406 katılımcı ile gerçekleştirilmiş.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. AKP kumpaslarından biri daha…
    Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olsun diye çabalıyorlar.
    Olursa kaybeder.
    Daha da önemlisi Erdoğan yine kazanır…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin