Erdoğan, yıkılan binalarda sorumluluğu ‘vesayetçi sisteme’ yükledi

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İzmir depremiyle ilgili yine çok konuşulacak açıklamalarda bulundu. 18 yıldır ülkeyi tek başına yöneten Erdoğan, “Vesayetçi zihniyetin en çok ihmal etiği alanlardan biri de afetlere dayanıklı yapı inşasıdır.” dedi. Fransa ile gerginliğe neden olaya atıfta bulundu, şahsına yapılan her hakaretin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını hedef aldığını iddia etti. Ekonomi konusunda ise vatandaşlardan ‘sabır’ istedi.

Van’da partisinin İl Kongresi’nde konuşan Erdoğan, İzmir’de ölenlerin sayısını 26 olarak açıkladı. Ardından şu ifadeleri kullandı: “Vesayetçi zihniyetin en çok ihmal etiği alanlardan biri de afetlere dayanıklı yapı inşasıdır. Deprem anından itibaren bakan, milletvekili, tüm kurumlarımız, Kızılayımız, AFAD’ımız, hep birlikte İzmirli kardeşlerimizin imdadına koştuk. İzmir’de evleri yıkılan vatandaşlarımıza da en kısa sürede yenilerini yapıp teslime edeceğiz.”

ŞAHSIMA YAPILAN HER HAKARET TÜRKİYE CUMHİRİYETİ VATANDAŞLARINI HEDEF ALMAKTADIR

“Bir dinin peygamberi bir ülkenin yöneticisine sergilenen çirkinlikleri özgürlük kılıfı altında savunanlar demokrasi kavramına zarar veriyor. Başta Fransa ve kimi ülkelerde yükselen İslam düşmanlığı Avrupa’yı defalarca felakete sürükleyen çarpık zihniyetin devam ettiğinin işaretidir. Şahsıma edilen her hakaret Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını hedef almaktadır.”

MİLLETİMİZ BİRAZ DAHA SABRETSİN

“Ekonomide gerçekleştirdiğimiz büyük yapısal değişim, en az kapitülasyonların kaldırılması kadar tarihi anlama sahiptir. 2023’e kadar ekonomide bambaşka bir Türkiye’yi milletimizin hizmetine sunacağız; bunun için milletimizden biraz daha sabır, metanet, gayret bekliyorum. Ülkemizi ekonomi alanında kuşatmaya çalışanlara cevabımızı, yeni bir ekonomik kurtuluş savaşıyla veriyoruz. Ekonomide gerçekleştirdiğimiz büyük yapısal değişim, en az kapitülasyonların kaldırılması kadar tarihi anlama sahipti.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin