Erdoğan: Türkiye’nin geleceğinde CHP diye bir partiye yer yok

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yine Cumhuriyet Halk Partisi’ni hedef aldı. Türkiye’nin geleceğinde CHP diye bir partiye yer olmadığını söyledi. “CHP, yıllarca bu ülkenin vatandaşlarının bir bölümünü, Atatürkçülük, laiklik gibi kavramları kullanarak istismar etmişti. Bu partinin faşistlikte, bağnazlıktaki yüzünü ortaya çıkarıyor.” diyen Erdoğan, ardından yeni Anayasa konusuna değinen Erdoğan, “Tüm kesimleri bu sürece yapıcı katkı vermeye davet ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında konuşan Erdoğan, şunları söyledi: “CHP artık kendi derdine düşmüştür. Bu partinin gerçek yüzünü göstermek için kendilerini muhatap alıp, cevap vermek durumunda kalabiliyoruz. Türkiye’nin geleceğinde bu zihniyeti, yapısı ve üslubuyla CHP diye bir partiye yer olmadığını görüyoruz. İktidar yolunu darbede, dış destekte gören bir anlayış çökmeye mahkumdur.”

EKONOMİK REFORM PAKETİNİ DE AÇIKLAYACAĞIZ

“İnsan hakları eylem planını paylaştık, ekonomik reform paketini de açıklayacağız. Cumhur İttifakı olarak anlayış birliği içinde attığımız yeni ve sivil anayasa adımımız herkesi ilgilendiren bir tekliftir. Tüm kesimleri bu sürece yapıcı katkı vermeye davet ediyoruz. Kimseden destek gelmese de biz kendi hazırlığımızı milletin takdire sunacağız.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin