Erdoğan talimat verdi: 17 yaşında yaptığı paylaşımı nedeniyle CHP’li Meclis Üyesi gözaltına alındı!

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel, CHP İzmir örgütünde ve İzmir’deki belediyelerde görevli 5 isim hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusu üzerine gözaltına alınan Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Dila Koyurga, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

AKP’li Erdoğan’ın avukatı Ahmet Özel, Cumhurbaşkanına hakaret ettiği gerekçesiyle CHP Gençlik Örgütleri İzmir İl Sekreteri ve Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Dila Koyurga hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusunda; TCK’nın 125/1-2-3-4 maddesinde hükmü bulunan basın yoluyla ‘Kamu Görevlisine Hakaret’ suçu gereğince Koyurga hakkında soruşturma yapılıp hakkında kamu davası açılması talep edildi.

2013 yılında 17 yaşında iken yaptığı paylaşımlar üzerine suç duyurusu yapılan Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Dila Koyurga, gözaltına alındı. Gözaltı işlemi uygulanan Koyurga’nın ifadesinin ardından adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

Erdoğan ayrıca, CHP İzmir İl Başkanı Yardımcısı Yasin Ergül, CHP’li Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, CHP Karabağlar Gençlik Kolları Eski Başkanı ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Gürboğa ve CHP İzmir İl Teşkilatı üyesi Caner Gül hakkında da İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na ‘hakaret’ gerekçesiyle suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi.

Twitter’daki şahsi hesabından Koyurga hakkında açıklamalarda bulunan Erdoğan’ın avukatlarından Mustafa Doğan İnal, “Tweetleri paylaşmak istemezdim ama bilinsin diye paylaşıyorum. Bu iğrenç tweetleri atıp bugün silmek seni kurtarmayacak. Sonra bir muhalif daha yargılanıyor, düşünce özgürlüğü diye ağlamak yok. Hukuk önünde hesabını vereceksin. Son olarak kem söz sahibine aittir…” dedi.

İnal “Bu iğrenç hakaretlerin sahibi CHP Gençlik Örgütleri İzmir İl Sekreteri ve Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Dila Koyurga hakkında İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’na an itibariyle suç duyurusunda bulunulmuştur.” açıklamasında bulundu.

Suç duyurusunda şöyle denildi:

“Şüpheli, Twitter isimli sosyal paylaşım sitesi üzerinden yazmış olduğu yorumlar ile Müvekkilin kişilik haklarına saldırı kastıyla şeref, haysiyet ve onuruna yönelik alaycı ifadelerle ağır hakaret ve saldırıda bulunmuştur.”

Koyurga’nın gözaltına alınmasına tepki gösteren CHP 26. Dönem İzmir Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı sosyal medyadan yaptığı paylaşımda ”Troller şimdi de genç bir meclis üyemizin 2013’te (17 yaşında) attığı tweetleri paylaşıp hedef gösteriyorlar. 2013 öncesi Rte’ye yönelik hakaret ve küfür arıyorsanız, Bahçeli ve Soylu’nun konuşmalarına bakın. Bol miktarda bulursunuz” ifadelerini kullandı.

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDI

2013 yılında dönemin Başbakanı Erdoğan’a sosyal medya hesaplarından hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan Dila Koyurga, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Dila Koyurga adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin