Erdoğan, taksicilere “Araçlarınızı Volkswagen’e çeviririz” sözü vermiş

Alman otomobil devi Volkswagen’in (VW) Türkiye’ye fabrika kuracağı tartışmaları sürerken, Türkiye’nin şirkete verdiği sözlerle ilgili çarpıcı iddialar gündeme geliyor.

Otomobil merakı ile bilinen Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü ve taksicilere “Araçlarınızın tamamını Volkswagen’e çeviririz” sözü verdiğini aktardı.

Daha önce, Erdoğan’ın VW ile yapılan tüm anlaşmalara bir nevi devlet garantisi vermeye hazır olduğu ifade edilmişti. Hatta, fabrikada üretilecek Passat modellerinden önemli miktarının makam aracı olarak alınacağına dair söz verdiği iddia edilmişti.

Fatih Altaylı, “Taksicilere Volkswagen sözü” başlıklı yazısında Erdoğan’ın bu sözlerine hem sevindiğini hem de üzüldüğünü belirterek, “Ben taksilerimizin yeni yerli üretim elektrikli otomobilimize müşteri olacağını umuyordum” dedi.

Altaylı yazısının ilgili bölümünde şunları kaydetti:

“Geçtiğimiz haftalarda beni ziyarete gelen Taksiciler Esnaf Odası Yönetimi ve Başkanları Eyüp Aksu’dan ilginç bir bilgi aldım. Aksu, bir süre önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendilerini kabul ettiğini ve dertlerini dinlediğini söyledikten sonra çok önemli bir bilgi verdi.

Aksu’nun anlattığına göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Volkswagen’in Türkiye’ye yatırıma geldiğini, bir fabrika kuracağını söyledikten sonra ‘Bu yatırımdan sonra biz de sizin taksilerin tamamını Volkswagen’e çeviririz. Sizin için özel bir model üretmelerini isteriz’ demiş.

Bunu öğrenince hem üzüldüm hem sevindim. Sevindim çünkü Volkswagen’in Türkiye’ye geleceğini en yetkili ağız teyit etmiş oluyor. Üzüldüm çünkü ben taksilerimizin yeni yerli üretim elektrikli otomobilimize müşteri olacağını umuyordum.”

Türkiye, Volkswagen’a ‘alım garantili’ fabrika sözü mü verdi?

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin