Erdoğan Soylu’yu mu işaret etti; “Suç çeteleriyle aynı çuvala girerseniz…”

Bir süredir sosyal medyadan yayınladığı videolarla AKP rejiminin mafyayla olan kirli ilişkisini kamuoyuna anlatan organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in açıklamalarına yönelik konuşan AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘‘Suç çeteleriyle aynı çuvala girerseniz daha sonra başınıza geleceklere rıza göstermiş olursunuz.’’ dedi.

Saray’da düzenlenen kabine toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısında konuşan Erdoğan, Ramazan ayı boyunca uygulanan kısmi ve iddia etti.

Erdoğan 1 Haziran sonrası için “Kademeli normalleşme takviminin ikinci etabını görüştük, önümüzdeki günlerde gelişmelere göre bu konudaki uygulama esaslarını paylaşacağız. Bundan sonra eskisi kadar kapsamlı ve kısıtlayıcı tedbirlere ihtiyaç olmayacağını ümit ediyoruz.” dedi.

Aşı faaliyetlerine hız verileceğini söyleyen Erdoğan, “Öğretmenler başta olmak üzere, riskli grupların tamamının bir an önce aşılanmasını sağlamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

1 MİLYON 384 BİN ESNAFA HİBE

Erdoğan esnaflara iki ayrı grup halinde bir kereye mahsus olmak üzere 5 bin ve 3 bin lira destek sağlanacağını açıkladı.

SEDAT PEKER GÖNDERMESİ

Sedat Peker’in açıklamalarına yönelik herhangi bir isim zikretmeden konuşan Erdoğan, “En büyük üzüntümüz, ülkemizde hala çetelerden medet umacak kadar zavallılaşan, küçülen haysiyet fukarası kişiliklerin olduğunu görmektir.

Terör örgütleri gibi suç çeteleri de zehirli bir yılan gibidir. Onlarla aynı çuvala girerseniz daha sonra başınıza geleceklere rıza göstermiş olursunuz. Biz demokrasiye, milli iradeye uygun şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Eski Türkiye hastalıklarını hortlatma noktasında mesafe alamayacaklar. Büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasına da engel olamayacaklar” sözleriyle göndermede bulundu.

Erdoğan’ın bu sözleri Sedat Peker’in Süleyman Soylu ile ilgili yayınladığı videonun ardından gelmesi siyaset kulislerini hareketlendirdi. Sedat Peker ile geçmişte defalarca görüşen Erdoğan’ın Süleyman Soylu’yu görevden alacağı veya Soylu’nun istifa edeceği iddia edildi.

”KORUMA POLİSİ SEN VERMEDİN Mİ?”

Mitinglerde Erdoğan ve AKP için oy isteyen ve Erdoğan’a muhalif akademisyenlerin oluk oluk kanlarını akıtıp, kanlarında duş almakla tehdit eden organize suç örgütü lideri Sedat Peker yayınladığı 4. videoda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında önemli açıklamalarda bulunmuştu.

Sedat Peker şunları söylemişti:

“Süleyman Soylu, sen ‘Sedat Peker’e dosya hazırlıyorlar, tehlikeli bir durum olursa haber vereceğim’ demedin mi; koruma polisimi sen vermedin mi? Temiz Süleyman’ın istifa olayı var ya, bir gün önce robot hesaplardan tweetler hazırlandı.

Bizim temiz Süleyman var, Sayın İçişleri Bakanımız. Bir arkadaş aradı dedi ki, ‘Süleyman Bey’in üzerine çok geliyorlar, bir şeyler söyleyecek, arkadaş kusura bakmasın.’ Bizim temiz Süleyman bir tweet attı, ‘Suç örgütü liderini takipteyiz’ tamam. Millet buna biraz daha saldırınca ertesi gün ‘Pislik, mafya lideri’ dedi. Şimdi namusluca konuşacağız. İnsanın yalan söyleyip söylemediği her şeyinden belli oluyor. Ben zaten delilleriyle anlatacağım. Namus sahibiysen konuş ya, Berat Bey’e sen beni düşman etmedin mi? Akrabam Reşat Hacıfazlıoğlu, senin bütün organizasyonlarını yapan. Ya sen değil miydin DYP’nin başına ulaşmak için, seni kongrelere almıyorlardı, yanında kim var bakın, benim arkadaşlarım, akrabalarım. Onlar senin yanında değil miydi? Benim akrabam gelip ‘Reis’in kulağına bir şeyler geliyor, İstanbul’da sorunlar var’ dediğinde, ‘İstanbul’u ben yönetmiyorum, Berat yönetiyor’ dedin mi, demedin mi? ‘O yaptırıyor her şeyi’ dedin mi demedin mi? ‘Sedat Peker’in akrabası, bir cenazedeyiz, telefon sinyalleri var, cenazede görüştük, sen demedin mi ‘Sedat Peker’e dosya hazırlıyorlar. Ben tehlikeli bir durum olursa haber vereceğim’ demedin mi? Senin bu dünyada hep yıldızın parlak olacak.

”EŞKİYA MISIN SEN?”

Allah mısınız siz? Pelikancısı, Ağarcısı, Süleymancısı… Nedir ulan? Sarmışsınız Tayyip abinin çevresini, dünyayla bağlantısını kesmişsiniz. ‘Ülke böyle büyüyor ülke şöyle büyüyor’, insanlar intihar ediyor. Sen bakan değil misin? Onlarla ilgilensene. Senin görevin gazeteciye, parti başkanına, ona buna… Eşkiya mısın sen? Millet kuru soğana muhtaç oldu”

 

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin