Erdoğan: Sıkıntıya düşen esnafımız olduysa, helallik istiyoruz

HDP binasındaki katliam girişimi sonrasında Tayyip Erdoğan'ın, Meral Akşener'e yönelik Rize'deki provokasyona ilişkin kullandığı ifadeler yeniden gündeme geldi. Erdoğan, 26 Mayıs'taki konuşmasında, “Gelin hanıma gayet güzel ders veriliyor. Yine dua et ki gelin hanıma çok ileriye gitmeden ders verdiler. İkizdere yetmedi, Çayeli'ne gittin. Orada da gerekeni yaptılar. Daha neler olacak neler..." demişti.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Sıkıntıya düşen esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz.” ifadelerini kullandı. Erdoğan, kontrollü normalleşmenin ise pazartesi gününden itibaren başlayacağını açıkladı. Erdoğan, ‘sıkıntı çeken esnaf olduysa’ diyor konuşmasında. Tam kapanma sürecinde çok sayıda esnaf evine ekmek götüremediği için intihar etmişti.

Recep Tayyip Erdoğan, AKP teşkilatı ile video konferans yöntemiyle düzenlenen bayramlaşma programında konuştu. Erdoğan’ın açıklamasından satır başları şöyle:

“Milletimize söz verdiğimiz şekilde pazartesi gününden itibaren kontrollü normalleşme takvimimizi uygulamaya başlıyoruz. Niyetimiz mayıs ayı sonuna kadar ihtiyatlı hareket etmeyi sürdürmek, Haziran ayı ile birlikte itibaren tedbirleri önemli ölçüde gevşetmeyi planlıyoruz.”

SIKINTIYA DÜŞEN ESNAFIMIZ OLDUYSA…

“Kısıtlamalardan etkilenen esnaflarımızın bir kısmı ile turizm sektörümüze de bu zor dönemde ayakta kalabilmeleri için her türlü desteği vermenin gayreti içerisindeyiz. Buna rağmen sıkıntıya düşen insanlarımız, esnafımız, çalışanımız olduysa hepsinden helallik istiyoruz.”

İSRAİL’İN ZULMÜNE ‘EYVALLAH’ ETMEYECEĞİZ

“Terör devleti İsrail’in zalimlikleri karşısında hem üzüntülü hem öfkeliyiz. (Filistin’de) Tüm dünya görmezden gelse bile İsrail’in zulmüne eyvallah etmeyeceğiz. Bu terör devleti artık tüm sınırları aşmış durumdadır. Kudüs tüm insanlığın ortak mirasıdır. Dün Suriye sınırlarımız boyunca kurulmaya çalışılan terör koridoruna nasıl izin vermemişsek bugün de Mescid-i Aksa’nın mahremiyetine uzanan ellere aynı kararlılıkla karşı çıkıyoruz.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin