Erdoğan: ‘Sandıkta verilen mesajı analiz ediyoruz; İsrail’e yönelik tedbirlerimizi devam ettireceğiz’

31 Mart’ta gerçekleşen yerel seçimlerde hezimete uğrayan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  “Biz de her parti gibi seçimlerin muhasebesini yapıyoruz, yapacağız. Asla kolaya kaçmadan, milletimizin sandıkta verdiği mesajları tüm boyutlarıyla okuyor, en ince detayına kadar analiz ediyoruz.” dedi.

İsrail’le ticarete ilişkin tüm belgelerin ortaya çıkmasına rağmen İsrail’le ticareti eleştirenleri hedef gösteren Erdoğan, ‘‘Ülkemizin Gazze ve Filistin için tüm imkanlarını nasıl seferber ettiğini ülkemizdeki istismarcılar görmese de sahadaki mazlumlar çok iyi görüyor.’’ İfadelerini kullandı.

AKP Bursa İl Başkanlığı’nın bayramlaşma törenine video konferans ile katılan Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“GAZZE’YE EN FAZLA YARDIM GÖNDEREN İKİNCİ ÜLKEYİZ”

“Gazze başta olmak üzere, gönül coğrafyamızın farklı köşelerinde kardeşlerimiz zulüm görüyor, katliama uğruyor, açlık ve kıtlık çekiyor. İşgal altındaki topraklarında on yıllardır baskıya, şiddete, eziyete maruz kalan Filistin halkı, bayramı da hüzünle geçiriyor.

İnşallah bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Filistin davasına sahip çıkmaya, Gazzeli mazlumların yanında olmaya devam edeceğiz. Ülkemizin 21 yıldır mazlumlarla dayanışma noktasında sergilediği dik ve dirayetli duruşu yok sayanları bugün bir kez daha Allah’a havale ediyoruz. Yalan, manipülasyon ve çarpıtma üzerinde kendi devletine ve milletine iftira atanları, akla, vicdana ve ferasetle davranmaya davet ediyoruz. Türkiye, Gazze’deki zulmün durması ve bölgede barışın hakim olması için elinden gelen her şeyi yapmıştır ve yapmaktadır. Bugüne kadar bölgeye gönderdiğimiz toplam 45 bin tonluk insani yardımla, ülkemiz dünyada Gazze’ye en fazla yardım yapan ikinci ülke olmuştur. Ülkemizin Gazze ve Filistin için tüm imkanlarını nasıl seferber ettiğini ülkemizdeki istismarcılar görmese de sahadaki mazlumlar çok iyi görüyor.

“İSRAİL’E YÖNELİK TEDBİRLERİMİZ DEVAM EDECEK”

Son olarak, havadan da Gazze’ye insani yardım çabalarımızın engellenmesi dolayısıyla, İsrail’e yönelik ilave tedbirler aldık. Bu tedbirlerimizi BM Güvenlik Konseyi ile Uluslararası Adalet Divanı kararları uygulanıncaya, Gazze’ye kesintisiz, engelsiz ve yeterli miktarda insani yardım ulaştırılıncaya kadar devam ettireceğiz. Birileri bilmese, hatta bildikleri halde çarpıtsalar da biz tarih ve vicdan önünde kardeşlik vazifemizi hakkıyla yerine getirme gayretindeyiz. Bu uğurda bedel ödesek dahi, Allah ömür verdikçe mazlumlara kol kanat germekten geri durmayacağız.

“MİLLETİMİZİN SANDIKTA VERDİĞİ MESAJI ANALİZ EDİYORUZ”

Biz de her parti gibi seçimlerin muhasebesini yapıyoruz, yapacağız. Asla kolaya kaçmadan, milletimizin sandıkta verdiği mesajları tüm boyutlarıyla okuyor, en ince detayına kadar analiz ediyoruz. Geçen hafta yaptığımız MYK toplantısında bunun ilk adımını attık. İnşallah halkayı sürekli genişleterek istişarelere devam edeceğiz. Biz, kurulduktan sadece 10 ay sonra milletin teveccühüne mazhar olmuş, 22 yılda girdiğimiz 17 seçimin tamamında sandıktan birinci çıkmış bir partiyiz. Kendimizi yenileme, güncelleme, güç ve enerji toplamış olarak yola revan olma noktasında her zaman farkımızı ortaya koyduk. Siyaset yolculuğumuzu aynı şekilde sürdüreceğiz.

“NİFAKLARA KARŞI UYANIK OLUN”

31 Mart seçim sonuçları, Allah’ın izniyle AK Partimiz için, davamızın geleceği için, Türkiye’nin istikrarı ve istikbali için hayırlı olacaktır. AK Parti ve Cumhur ittifakı bu süreçten çok daha güçlenerek çıkacaktır. Bundan en küçük bir şüphe duymuyoruz. Sizlerden de asla yeise kapılmamanızı, tefrikaya düşmemenizi, aramıza nifak sokmaya çalışan fitne odaklarına karşı uyanık olmanızı bekliyorum. Rabbim, birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi daim eylesin.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin