Erdoğan: S-400’lerden geri adım atmamız söz konusu değil

Bayram namazı sonrası gazetecilerin sorularını cevaplandıran Tayyip Erdoğan, 'Pençe' harekatında herhangi bir sapma olmadığını söyledi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, S-400’lerden geri adım atmalarının söz konusu olmadığını söyledi.

Büyük Çamlıca Cami’sinde kıldığı bayram namazının ardından gazetecilerin sorularını cevaplandıran Erdoğan, “Eğer Rusya gibi olumlu bir bu noktada bir teklif gelirse, biz Patriot’lar konusunda adım atabiliriz. Bunu da kendilerine ayrıca söyledik. Fakat Patriot’lar konusunda bize Amerika tarafından maalesef böyle bir S-400’ler gibi olumlu karşı teklif gelmedi. Şimdi uluslararası ticarette herhalde kazan kazan esası her ülkenin menfaatinin gereğidir. Bu olmadığı takdirde de biz herhangi bir şeyi de almaya ne mecburuz ne mahkumuz.” ifadelerini kullandı.

PENÇE HAREKATINDA SAPMA YOK

Recep Erdoğan, bir başka soru üzerine ise “Pençe harekatı devam ediyor. En ufak bir sapma yok. Kararlı bir şekilde harekat devam ediyor. Sonlandırana kadar da bu harekat devam edecek.” diye konuştu.

YSK AÇIKLAMASI: YANLIŞ ANLAŞILMA VAR!

Erdoğan, YSK’nin soruşturma geçiren ilçe seçim kurulu başkanları ve seçim müdürlerinin tekrar görev alabileceklerine kararına ilişkin de konuştu: “Orada zannediyorum bir yanlış anlaşılma var. Bir defa netleşmiş değil. Biz bütün bunlara karşı tedbiren parti olarak YSK’ya bu konudaki itirazi kaydımızı düştük. Bazıları bunu sandık kurulları diye ifade ediyor, sandık kurullarıyla ilgisi yok. Sandık kurullarına ilişkin böyle bir durum söz konusu değil. YSK da bu itirazi kayıt üzerinden kararını verecek.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin