”Erdoğan olmasa biz AK Partili vekiller hepimiz bir hiçiz”

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Vatandaş bize Erdoğan’la olun diye oy verdi. Erdoğan olmasa biz vekiller bir hiçiz” dedi.

Habertürk’te Açık ve Net programına konuk olan Bülent Turan, İstanbul’u Ekrem İmamoğlu’nun kazanmadığını da iddia etti. İstanbul’u AKP’nin hediye ettiğini söyledi.

Bülent Arınç’ın kendiaine yönelik, ‘Boyundan büyük konuşma’ uyarısını yorumlayan Turan, ”Arınç’ın son dönemde çıkışları oldu tasvip etmiyorum. Ben üzüldüm. Keşke olmasaydı. Ahmet Türk meseleleri ile görüşüm değişmedi. ” ifalerini kullandı.

Davutoğlu’nun eleştirleri ve istifası konusunda ise şunları anlattı: “Ahmet Davutoğlu şimdilerde ortak akıldan bahsediyor ama Başbakanken 4 danışmanıyla tüm Türkiye’yi idare etmeye çalışıyordu. Sayın Davutoğlu’nun döneminde arkadaşlarımız Türkiye’yi yönetmeye talipti. Halkımız bize ‘Erdoğan’la olun’ diye oy verdi. Ben biliyorum ki Erdoğan’sız Bülent Turan Çanakkale’de bir hiçtir. Erdoğan’la yürürsek kıymetimiz var. Bizim vekillerimizin hepsi de aynı kanaatte. Yeni kurulacak partilere hiçbir şans vermiyorum. Halkın talepleri değişiyor, AK Parti bunu okumalı.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin