Erdoğan: Kriz filan yok, sakın ha bunlara aldırmayın!

Tepetaklak olan döviz kurları ve hergün bir yenisi açıklanan şirket iflaslarına rağmen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye’de ekonomik kriz olmadığı iddiasını yinelerken, ‘Bundan böyle bu ülkede dolar, euro yok’ dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen Gaziler Günü’nde konuştu. Gündeminde dolar ve euro’daki önlenemeyen yükseliş, ekonomik kriz, yurt iç ve dışında düzenlenen askeri operasyonlar vardı.

Konuşmasında, “Kriz filan sakın ha bunlara aldırmayın, bunların hepsi manipülasyondur, bizde kriz filan yok, güçlenerek geleceğe yürüyoruz” iddiasında bulunan Erdoğan, AVM’lerde dövizle kira döneminin artık kapandığını belirterek, “Bundan böyle bu ülkede dolar, euro yok” dedi.

‘ŞİMDİ İHYA DÖNEMİ YAŞIYORUZ’

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda gazilere yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

“Bu topraklar böyle bir toprak, bu topraklarda boşluk yok, şehitlerimizin, gazilerimizin kanı var. Bu millet topyekun gazi bir millettir. Bir elinde mesleği ve bir elinde kılıcıyla imanla fetih yapmıştır. Biz Alparslan ile başladık, Osman Gazi ile yürüdük, Gazi Mustafa Kemal ile Cumhuriyeti inşa ettik.  Şimdi ihya dönemini yaşıyoruz.

“Ülkemizin ve milletimizin bekası için görev yaparken, canlarını ortaya koyarak yürüttükleri mücadele sonunda gazilikle şereflenen tüm kardeşlerimize şükranlarımı

‘BİZDE KRİZ FALAN YOK’

Krizlere sakın aldanmayın, inanmayın, bunlar manipülasyondur. Bizde kriz falan yok. Güçlenerek geleceğe gidiyoruz. Daha da güçleneceğiz. Manipülasyon yapanlara aldırmayın. Bundan sonra bu ülkede dolarla veya euro ile kira falan yok. Aksi taktirde bunun bedelini öderler. Burası Türkiye, ABD değil. Türk Lirası ile mağazanı kiraya verirsin, alışverişini yaparsın. Bu ülkede bundan sonra Türk lirası geçer. Aksi takdirde bunun bedelini öderler. Türkiye karanlık bir meçhule doğru itilmeye çalışılmıştır. Türkiye kendisine başka bir istikamet çizmiştir. Bir kapı kapanır, Allah başka yerden farklı kapılar açar. Bu yeni sürecin de sancıları var. Her kutlu doğum sancılı olur. Şehitlerimizin ardından ağladık, gazilerimizin acılarını paylaştık.

‘TELEFONLA HADİ DEDİK MİLYONLAR SOKAĞA DÖKÜLDÜ’

Cudi’de, Gabar’da, Afrin’de, Cerablus’ta… Kandil de, Sincar da böyle oldu, böyle olacak. 15 Temmuz’da sadece telefondan sizlere ‘Hadi meydanlara’ dedik. Milyonlar meydanlara döküldü. Devletlerin ve milletlerin tarihteki uzun yolculuklarında önemli dönüm noktaları vardır. Malazgirt, Söğüt, İstanbul’un Fethi, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı bir dönüm noktasıdır. Son yıllarda yaşadığımız hadiselerin böyle bir dönüm noktası mahiyetinde olduğuna inanıyorum.

Sayın Savunma Bakanımız, Sayın Putin ile Soçi’de yaptığımız görüşmelerde, İdlib’deki barış görüşmelerini nasıl başlattığımızı ifade etti. 12 madde sıralandı, imzalar atıldı. Bu sınırlarımızın ötesinde bir barışa adımdır.”

1 YORUM

  1. ekonomide kriz dedigin sey aldıgın borcu odeyememe durumudur.kapıya dayanmış borcu nasıl odeyecegiz o zaman. bu durumu nasıl tanımlayalım.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin