Erdoğan kabinesinden ilginç tepki: Liderimiz düşerse, ülkenin parçalanmasına kadar gider bu iş!

AKP’den yeni parti iddiaları ile gündeme gelen ve partiden ayrılan isimlere tepki geldi. Ali Babacan’dan sonra Sadullah Ergin’in istifası ve yeni isimlerin geleceğ iddias yeni bir tartışma meydana getirdi. Siyasi bir partiden ayrılıkları ‘beka’ meselesi olarak değerlendiren Erdoğan kabinesinin  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan, “Liderimizi iktidardan düşürürsek ülkenin parçalanmasına kadar gider bu iş” ifadelerini kullandı.

AKP’den ayrılarak, yeni parti kurma girişimlerine ‘ucuz menfaatler ve basit hesaplar için yollara düşmüş olanlar’ tanımlaması yapan Turan şöyle konuştu:

“Bir takım nedenlerle içimizden ayrılan, farklı yollara sapan, ‘bu partiden bir puan daha düşürebilir miyim?’ diye, bu lideri alaşağı etmek için milletin aklını çelip ‘nasıl ayrıştırabilir miyim?’ düşüncesinde olanlar, bu milletin ferasetiyle, basiretiyle hareket ederek bizim liderimizi iktidardan düşürme gayesinde olanlara aldanmayacaktır.

Bizim milletimiz geçmişte bunun acısını, bunun ağır faturasını ödemiş ve günümüzde daha bilgili, daha şuurlu bir şekilde davasına sahip çıkacaktır. Bize düşen görev de bunları milletimize anlatmaktır. Eğer bu topraklarda bölüşüp ayrışarak çökersek, liderimizi iktidardan düşürürsek ülkenin parçalanmasına kadar gider bu iş.

Dünya mazlumlarının umudu haline gelen Türkiye ve onun başındaki lidere hepimiz sahip çıkmamız lazım. Ucuz menfaatler ve basit hesaplar için yollara düşmüş olanlara aldanmayacağız. Aldanırsak kaybederiz. Ben, milletimizin basireti, feraseti, cesareti ve metanetiyle bu badireyi de inşallah atlatacağız. Yolumuz ak, geleceğimiz aydınlık olsun.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin