Erdoğan: IMF bizden 5 milyar dolar borç istedi

AKP Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, fırın, otomobil gibi ürünlerin satışının arttığını belirterek, bir kez daha IMF’nin kendilerinden 5 milyar dolar borç istediğini ileri sürdü.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı basın toplantısında gündemdeki gelişmelerle ilgili konuştu.

Yunanistan ve Mısır arasında imzalanan deniz yetki anlaşmasının hiçbir hukuki temeli olmadığını iddia eden Erdoğan, “Biz diyoruz ki gelin Akdeniz’deki tüm ülkeler olarak bir araya gelelim, herkes için kabul edilebilir herkesin hakkını koruyan bir formül bulalım. Sorunların hakkaniyetle çözümü için her zaman varız” dedi.

Kişi başına gelirde dünya ortalamasında üst gelir ortalamasına yükselttiklerini savunan Erdoğan, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a da cevap verdi: “IMF bizden 5 milyar dolar borç istedi, o zaman ekonomiye bakan zat geldi, ‘Başbakan’ım verelim mi borcu’ dedi. ‘Verelim’ dedim. Bugün borcu alan yarın talimat alır. Şimdi parti kurmuş, bize ekonomi dersi veriyor” ifadelerini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin