Erdoğan: ‘Dilini kopartırım’ hitabımın muhatabı Sezen Aksu değildir

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da yoğun kar yağışı nedeniyle yaşanan sıkıntıların faturasını İBB’ye kesti.

NTV’de katıldığı programda konuşan Erdoğan, “İstanbul’a yakışmayacak görüntüler ortaya çıktı. Tuzlanmayan yollarda araçlar kilometrelerce kuyruk oluşturuyorsa bunun bir sorumlusu vardır. Gereken yol tuzlama ve yol açma çalışmalarının yapılmamasından kaynaklandığını ilçe belediyelerinden de dinledik. Bunu yapmayanlar belli. Bu tam anlamıyla basiretsizliktir. Kış mevsimine girerken bunların tedbirini almalısınız. Biz İstanbulumuzu kaderine terk edemeyiz.” dedi.

DİLİNİ KOPARMA İFADESİNİN MUHABATI SEZEN AKSU DEĞİLDİ

Erdoğan’a, Sezen Aksu’ya yönelik kullandığı ‘dilini koparma’ ifadesi de soruldu. Erdoğan, oradaki muhatabının Sezen Aksu olmadığını iddia etti: “Benim oradaki hitabımın muhatabı Sezen Aksu değildir. Sezen Aksu, Türk müziğinin önemli bir ismidir. Eyvallah. Ama diğer taraftan ben ülkenin cumhurbaşkanı olarak insanımızın hangi inançtan olursa olsun dini değerlerine, kutsalına laf edilmesine müsaade etmem. ‘Dilini koparma’ ifadesini bir kişinin şahsına değil, kutsallarına karşı hakarete dönük bir tavır olarak ifade ettim.”

KKM’DEKİ PARA 203 MİLYARI AŞTI

Kur Korumalı TL Mevduat Hesabı’yla ilgili bir soru üzerine Erdoğan, “Biz önümüzdeki döneme çok iyimser bakıyoruz. Son dönemde döviz kurundaki istikrarlı seyir, bu iyimser bakışımızı destekliyor. (Kur korumalı TL vadeli mevduat ve katılım fonu) 25 Ocak itibarıyla büyüklük 203 milyar lirayı aştı. 58,6 milyar lirası döviz hesaplarından dönüşen tutar.” dedi.

ÖCALAN, DEMİRTAŞ’IN MESAJLARINDAN RAHATSIZ

“(Edirne’deki İmralı’dakine hesap verecek) sözüyle ne anlatmak istediniz?” sorusuna ise şöyle cevap verdi: “Onu aslında Abdullah Öcalan’a sormak lazım. Çünkü Öcalan’ın Demirtaş’ın oradan vermiş olduğu mesajlardan rahatsız olduğu bir gerçek. Devletin elinde böyle bir bilgi var ki söylüyorum. Terör örgütü PKK elebaşını serbest bırakacak tek bir iktidar olur. O da zillet ittifakı iktidara gelirse olabilir.”

HABLEMİTOĞLU CİNAYETİ ZANLISI TÜRKİYE’YE GETİRİLDİ

Necip Hablemitoğlu cinayetinin faillerinden birinin Türkiye’ye getirildiğine dair söylentilerin hatırlatılması üzerine, “Bunu şimdi ilk defa bu programda açıklayacağım. Katil zanlısı Nuri Gökhan Bozkır, şu anda Türkiye yargısına hesap veriyor.” dedi.

Elektrik zamlarıyla ilgili de konuşan Erdoğan, “Elektrik zamları salgın koşulları nedeniyle alınmış bir tedbirdir. Biliyorsunuz, elektrik zamları tasarrufu teşvik amacıyla yapıldı.” dedi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. Dilin kemiği yok tabii, hele bu zâtı faninin Dili ki dünyada eşi menendi olmayan bir Dil istediği tarafa anında kıvrılan bir Dil!..

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin