“Erdoğan en çaresiz dönemini yaşıyor”

AKP’li eski Bakan Ertuğrul Günay, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın tarihinin en çaresiz dönemini yaşadığını dile getirdi.

RS FM’de katıldığı bir canlı yayında açıklamalarda bulunan AKP’li eski Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Günay, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, güçlü görüntüsünün arkasında siyasi tarihinin en güçsüz, en çaresiz dönemini yaşıyor” dedi.

AKP’nin İstanbul seçimini kaybetmesinin hezimet olduğunu belirten Ertuğrul Günay, “İstanbul gibi çok iddialı olduğu bir alanda, seçimi tekrarlattığı bir durumda 15 bin farka 800 bin daha eklendi. Bir anlamda millet artık yeter dedi. Bu sonuç AK Parti’nin 17 yıllık serüveninin inişe doğru geçtiğini gösteriyor” açıklamasını yaptı.

“ERDOĞAN EN GÜÇSÜZ DÖNEMİNİ YAŞIYOR”

Ertuğrul Günay, Devlet Bahçeli’nin parlamenter sisteme dönüş ile ilgili sert açıklamaları hakkında ise, “Bahçeli, kendisi için iyi bir kurgu sağladı. İçinden ciddi bir biçimde kopma varken iktidara iltica etti. Bir anlamda iktidar imkanlarını kullanarak partinin dağılmasını engelledi. Küçük bir yapıyla kocaman AK Parti’nin politikalarını kuşattı. Bu yapı hem Türkiye’yi hem AK Parti’yi kötü bir yere getirdi” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir kuşatılmışlık içinde olduğunu da ifade eden Günay, “Bundan 5 yıl önce söylediklerinin tam tersini yapıyor. Kim kendisine destek verirse sonunu hesap etmeden, yeni birlikler oluşturmak konusunda bir çaresizlik yaşıyor. Güçlü görüntüsünün arkasında siyasi tarihinin en güçsüz, en çaresiz dönemini yaşıyor” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin