Erdoğan bu kez işadamlarını tehdit etti: Varlıklarını çıkaranı affetmeyiz!

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu genel kurulunda konuşan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yurtdışına para çıkaran iş insanlarını açıktan tehdit etti. “Varlıklarını çıkaranları affetmeyiz” diyen Erdoğan’ın hedefinde yastık altı paraları da vardı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Her kim işini, ticaretini, yatırımlarını büyütmek, geliştirmek, yaygınlaştırmak için değil de para kaçırmak için böyle bir yola tevessül ediyorsa kimse kusura bakmasın onu da affetmeyiz” dedi.

“SÖZLERİM YURT DIŞINA VARLIK KAÇIRANLAR VARSA ONLARADIR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da düzenlenen DEİK Genel Kurulu’nda konuştu.

“Bazı işadamlarının varlıklarını yurt dışına çıkardığı tevrizatları yapılıyor” diyen Erdoğan, “Her kim işini, ticaretini, yatırımlarını büyütmek, geliştirmek, yaygınlaştırmak için değil de para kaçırmak için böyle bir yola tevessül ediyorsa kimse kusura bakmasın onu da affetmeyiz” dedi. Erdoğan, “Sadece bizim değil, 81 milyon vatandaşımızın eli, böylesi bir yola tevessül edenlerin hem bu dünyada hem de öteki dünyada yakasında olacaktır. Bu ülkenin ve bu milletin imkanlarıyla büyüyüp gelişen herkese yakışan, kazancını da aynı yolda kullanmaktır. Bir kez daha söylüyorum. Bu sözlerim yurt dışında yatırım yapanlara değil, yurt dışına varlık kaçıranlar varsa onlaradır” diye konuştu. Erdoğan, “Yanlış anlaşılmasın ama burada mesele para kazanmak değil, kazanılan parayla ne yapıldığıdır. Bunun üzerinde durmamız lazım. Ülkenin yatırıma ihtiyacı olduğu bir dönemde iş adamı parasını yastık edip üstünde uyumayı veya bu anlama gelecek alanlara yönelmeyi tercih ediyorsa, sorumluluklarının farkında olup olmadığını öncelikle bir düşünmesi lazım. Hele hele parasını alıp yurt dışına gidene zaten söyleyecek sözümüz kalmıyor” dedi.

OHAL’İ SAVUNDU

OHAL’e de değinen Erdoğan, “İş adamlarımız çıkıp da bize ‘OHAL’in kalkması gerekiyor’ diyorsa bu bizi üzer” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Zaman zaman kulağımıza birilerinin Olağanüstü Hal uygulamasını bahane ederek iş dünyasının yatırım şevkini kırmaya çalıştığı yönünde şikayetler geliyor. Buradaki arkadaşlarımız başta olmak üzere, tüm iş dünyamıza sesleniyorum, Allah aşkına Olağanüstü Hal’in terörle mücadele dışında kullanılması bugüne kadar kesinlikle olmuş mudur?” şeklinde kendini savundu.

OĞULLARINI UNUTTU

Geçtiğimiz aylarda Erdoğan ailesi ve Başbakan Binali Yıldırım’ın oğullarının şirketleri üzerinden milyonlarca lirayı Man adaları v off-shore hesap işletilen bölgelere aktardıkları iddiaları ortaya çıkmıştı,

2 YORUMLAR

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin