Erdoğan, ‘Barınamıyoruz’ eylemlerine sert çıktı: Yalan söylüyorsunuz, hayatınız yalan

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yurt bulamayan öğrencilerin Türkiye’nin dört bir yanında sürdürdükleri ‘parkta yatma’ eylemine tepki gösterdi. Darülaceze Yurt ve Kültürel Tesis Açılışı ve Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri Tanıtım Töreni’nde konuşan Erdoğan, yurt kapasitesini tırmandırdıklarını savundu. Erdoğan, “Yalan söylüyorsunuz, hayatınız yalan.” dedi.

Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından bazı bölümler şöyle:

“Mimarisi, inşaat kalitesi, eşyası, çevre düzeniyle güzel bir evde yaşamanın peşindeyiz. Son günlerde üniversite öğrencileriyle alakalı maalesef çok çirkin bir kampanya sürdürülüyor. İktidara geldiğimizden bu yana yurt kapasitelerini hiçbir dönemde olmadığı kadarıyla tırmandıran, neredeyse 1 milyona yakın yurt kapasitesine sahip olan bir iktidarız.

Bunu görmeden maalesef yalan, yanlış, ilgisi alakası olmayan kişileri güya bankların üzerine yatırarak Türkiye’de şu anda yurt yokmuş diye yalan yanlış kampanyalar sürdürülüyor. Yalan söylüyorsunuz, hayatınız yalan. Bizim yurtlarımız ortada. Bütün bu yurtlarla birlikte kapasite ortada. Bu yurtlarımızda 2 bilemedin 3 kişilik kapasiteyle biz öğrencilerimizi ağırlıyoruz.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin