Erdoğan aynen böyle dedi: Seçilmişler bal gibi görevden alınır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı’nındaki bayramlaşma töreninde yaptığı konuşmada 28 belediyeye kayyım atanmasına değindi. Erdoğan, “Seçilmişler nasıl görevden alınır diyorlar. Bal gibi de alınır. Seçilmiş olmak size devlet millet aleyhinde sınırsız tasarruf yetkisi vermez.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “PKK’nın güdümündeki bazı belediyeler, çukur eylemlerinde ve terör örgütünün kanlı saldırılarında çok aktif görev üstlendiler. Seçildikleri ilin, ilçenin hizmetlerini yürütmesi gereken belediye imkanlarını, terör örgütünün emrine veren başkanlar, kamu görevinden ziyade örgütün uşaklığını yapmışlardır. Devlet, hiç kimseye, kendi aleyhine faaliyet göstermesi için imkan sağlamak zorunda değildir. Adalet sistemi, işte bu tür sapmaları tespit edip, gereğini yapmakla mükelleftir.” diye konuştu.

VAN’DAKİ TERÖR SALDIRISININ HESABINI VERECEKLER
Van’daki terör saldırısıyla ilgili de konuşan Erdoğan “Şu mübarek bayramın birinci gününde, Van’da bin kilo bombayı patlatan alçakları, er veya geç döktükleri kanda boğacağız. Bunun hiç lamı cimi yok. Zira bu mübarek bayramlarımızı, bu güzel günlerimizi bu millete zehir etmeye kimsenin hakkı yok. Bu şehitler, boşuna şehit olmadılar, bu gaziler boşuna gazi olmuyorlar. Ama bu alçaklar bunun hesabını verecekler.” ifadesini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin