Erdoğan: ABD ile gidiş pek hayra alamet değil

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, New York’ta yeni açılan Türkevi’nde ABD ziyaretine ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, soğunluğu hükümete yakın gazetecilerden olan basın mensuplarının gündeme dair sorularını cevapladı.

Erdoğan, “iki NATO ülkesi olarak şu andaki gidiş pek hayra alamet değil” ifadesini kullanarak, “Sayın Biden ile iyi başladık diyemem…Sağlıklı bir sürecin işlediğini doğrusu söyleyemem” dedi.

Erdoğan, iki NATO ülkesi olarak dostane ilişkiler içinde olmayı istediklerini belirterek, “Ama iki NATO ülkesi olarak şu andaki gidiş pek hayra alamet değil. Benim Başbakan, Cumhurbaşkanı olarak yaklaşık 19 yıllık yöneticilik hayatımda Amerika ile olan münasebetlerimde geldiğimiz nokta maalesef iyi bir nokta değil. Ben oğul Bush ile iyi çalıştım, Sayın Obama ile iyi çalıştım, Sayın Trump ile iyi çalıştım ama Sayın Biden ile iyi başladık diyemem” değerlendirmesinde bulundu.

2 YORUMLAR

  1. İyi günler geride kaldı. Dünya münafık yüzünü gördü. Deniz bitti. Kara gözüktü. Artık yargılama süreci başladı. Akıbetiniz bu asra İBRET olacaktır.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin