En İyi Film Oscar’ı, The Shape of Water’ın

2018 yılı Oscar Ödülleri Jimmy Kimmel’in sunuculuğunu yaptığı törenle sahiplerini buldu. En iyi film dalında Akademi Ödülü The Shape of Water’ın oldu. Aynı filmin yönetmeni Meksikalı Guillermo del Toro da Oscar ile ödüllendirildi.

Winston Churchill’i canlandıran Gary Oldman en iyi erkek oyuncu, Fargo’dan sonra ikinci Oscar’ını kazanan Frances McDormand (The Billboards Outsibe Ebbing, Missouri) ise en iyi kadın oyuncu seçildi. Mc Dormand’ın rol arkadaşı Sam Rockwell ırkçı kent polisi canlandırmasıyla en iyi yardımcı erkek oyuncu Oscar’ını kazandı.

‘Get Out’ filmiyle en iyi özgün senaryo Oscar’ına layık görülen Jordan Peele, bu ödülü kazanan ilk siyahi senarist oldu.

Savaş filmi ‘Dunkirk’ teknik kategorilerde üç Oscar kazanırken, ‘Coco’ en iyi animasyon ve en iyi film şarkısı ödüllerine layık görüldü. En iyi uyarlama senaryo Oscar’ı ‘Call Me By Your Name’in oldu.

Şilili rejisör Sebastian Lelio’nun ‘A Fantastic Woman’ adlı filmi yabancı dilde en iyi film seçildi. En iyi belgesel Oscar’ını ise Bryan Fogel ve Dan Cogan’ın Rus sporcuların doping skandalını konu alan filmi ‘Icarus’ kazandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin