Emine Eroğlu ile ‘Risale-i Nur’da Anahtar Kavramlar’

Amerika’nın Doğu yakasında Müslümanlar tarafından açılmış olan ilk ve tek İlahiyat Üniversitesi Respect Graduate School’da 2019 Kış dönemi dersleri başlıyor. İnternet üzerinden eğitim imkanları sunan “Çok Disiplinli Sertifika” programında ders verecek isimlerden biri de Yazar Emine Eroğlu.

Tr724 okurlarının eGazetemiz ve sitemizdeki köşe yazılarından tanıdığı, entelektüel kimliğiyle taktir toplayan Emine Eroğlu, Respect Respect Graduate School’da ‘Risale-i Nur’da Anahtar Kavramlar’ başlıklı dersi verecek.

Kontenjanın 40 kişiyle sınırlı olduğu derse kayıt olmak için 2 hafta süre var. 7 haftalık programa dünyanın her yerinden katılmak mümkün. Dersler bütünüyle internet üzerinden yapılacak.

www.respectgs.us adresinden programa kayıt yaptırabileceğini belirten Emine Eroğlu, ‘sertifika programına kayıt olmanın şartları neler, derslerde neler anlatılacak, hangi konular işlenecek, programın amacı ne?’ şeklindedeki soruları şöyle cevapladı:

”Bir anlam yolculuğuna beraber çıkabileceğimiz, her seviyeden, heyecanımı benimle paylaşabilecek ders arkadaşları arıyorum. Derse katılmak için bir ön bilgi ya da donanım gerekmiyor. İstek ve iştiyak yeterli. Öğrencilerden tahsil edilen ücretin yarısı üniversitemizin ayakta kalması, yarısı da muavenet için kullanılıyor. İmkanı olanlar için ikisi de hayr… Dersin amacı Risale-i Nur’un kavramlarının Kur’an kavramları olduğundan hareketle Risale-i Nur’un anlam haritasını çıkarmak. Her derste dersin katılımcıları ile birlikte bir kavramı irdeleyelim istiyorum. Sonra çalışmalarımızı makalelere, belki ileride kitaplara dönüştürelim, başkalarının istifadesine de sunalım. Bu, hem bir başlangıç, hem bir model olsun. Ümit olsun.”


1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin