Emekliden İSKİ görevlisine suyu kesme notu

Ekonomik kriz altında ezilen vatandaşlar faturalarını ödeyemeyince su vanalarının üzerine notlar bırakmaya başladı. İSKİ görevlileri su saatlerinin üzerinde “Lütfen suyu kesme, maaş hiçbir şeye yetmiyor” gibi birçok notla karşılaşıyor.

Vergi aflarıyla yandaş müteahhitlerin servetine servet katan AKP iktidarı, işsizlik ve açlıkla boğuşan vatandaşı suya muhtaç hale gelmesine neden oldu.

Faturayı ödeyemedikleri için suyun kesilmesinden korkan emekliler su vanaların üzerine not bırakmaya başladı. Twitter’a yansıyan fotoğraflarda su vanalarının üzerine “Lütfen suyu kesme emekli maaşı yetmiyor”, “İş yok, zaten paramız yok, fazla yazmayın” gibi notlar bırakıldığı görüldü.

İsmini vermek istemeyen bir İSKİ çalışanı karşılaştığı manzaraları BirGün’e anlattı. Su faturası için haneleri gezen İSKİ çalışanı sık sık “Lütfen suyu kesmeyin”, “Maaş hiçbir şeye yetmiyor” notları ile karşı karşıya kaldıklarını söyleyerek “Haftasonu insanlar evde olduğu için en çok tepkiyi cumartesi günleri alıyoruz. Fatura okumaya gittiğimizde “İş yok, zaten paramız yok, fazla yazmayın” gibi tepkiler alıyoruz. Bize elektrik faturası okuyanlar kadar tepki gelmiyor bu arada. Onlara daha çok tepki geliyor.” ifadelerini kullandı.

KAPALI OLAN SAATLER BİR AN ÖNCE AÇILMALI

Konu ile ilgili BirGün’e değerlendirmelerde bulunan DİSK Enerji-Sen Genel Başkanı Süleyman Keskin şu ifadeleri kullandı:

“Emekçilerin yaşantısı işin içinden çıkılmaz hale döndü. İnsanlar açlık sınırının içinde yaşamaya çalışıyorlar. Bu manzaralarla her gün karşılaşıyoruz. Biz faturaların iptal edilmesini talep etmiştik. Kapalı olan su ve doğalgaz saatleri acilen açılmalı, tüm işçilerimiz evde güvende kalmalıdır.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin