Emekli amiraller adliyeye sevk edildi

‘Montrö Bildirisi’ başlığı altında bildiri yayınlana 104 amiralin içinde yer alan 10 emekli amiral, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında ek süre talebi için adliyeye getirildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde gözaltında bulunan şüphelilerin gözaltı sürelerinin uzatılması için Sulh Ceza Hakimliğinden talepte bulundu.

Bunun üzerine şüpheliler, polis tarafından Ankara Adliyesi’ne getirildi. Şüphelilerin nöbetçi Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliğine çıkarıldı. Buradan çıkan karardan sonra 10 emekli amiralin gözaltı süresi 4 gün daha uzatıldı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Avukat İlker Ziya Göktaş, “Amiraller avukatsız beyanda bulunuyor” dedi.

Cem Gürdeniz’in eşi Rengin Gürdeniz sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “Şimdi aldığım habere göre adliyeye gidiyorlarmış, ifade için mi? Yoksa gözaltı süresinin uzatılması için mi? Bilmiyoruz” ifadelerini kullandı.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan emekli amirallerin isimleri öğrenildi. Buna göre, Ergun Mengi, Atilla Kezek, Alaettin Sevim, Ramazan Cem Gürdeniz, Nadir Hakan Eraydın, Bülent Olcay, Kadir Sağdıç, Türker Ertürk, Turgay Erdağ ve Ali Sadi Ünsal’ın gözaltına alındı, 3 gün içerisinde Emniyet’e gelmeleri için Engin Baykal, Cemil Şükrü Bozoğlu, Mustafa Özbey ve Atilla Kıyat’a tebligat yapıldı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin