Cybertruck’a 2 günde 146 bin ön sipariş geldi

Tesla CEO’su Elon Musk, tanıtımını yaptığı Cybertruck adlı yeni aracın tanıtım sırasında camların kırılmış ve sahnede zor anlar yaşamıştı. Fakat bu olay ne Tesla hisselerini ne de yaklaşık 39 bin 990 bin dolara fiyatla satışa çıkarılacağı açıklanan elektrikli aracın satışını düşürdü. Şirket yeni aracı için şirket 2 günde 146.000 ön sipariş aldı.

Ön sipariş verenler, araç için 100 dolarlık bir depozito ödüyor. Daha sonra araç için karar veriyorlar. Cybertruck modele bağlı olarak bir şarjla 250 ila 500 km gidebildiği söyleniyor. 6 kişilik araç 1587 kilogram yük taşıyabiliyor. Aracın 2021 yılı sonunda satışa çıkarılacağı belirtiliyor.

Ne olmuştu?

Şirketin “Geleceğe Dönüş” filminde zaman yolculuğu yapılan DeLorean marka arabaya benzetilen köşeli hatlara sahip çelik gövdeli araç California’da düzenlenen bir etkinlikle tanıtılmıştı.

Sahnede, Tesla’nın baş tasarımcısı Franz von Holzhausen arabanın ne kadar dayanıklı olduğunu göstermek için ön sol cama yakın mesafeden bir metal top fırlattı. Cam kırıldı. Bu sırada Holzhausen’in yanında bulunan Musk’ın küfrettiği duyuldu.

Holzhausen aynı deneyi sol arka camda da tekrarladı. Bu cam da kırıldı. Musk, “Top içeriye girmedi. Bu olumlu tarafı. Biz denerken cama İngiliz anahtarı attık, mutfak evyesi attık kırılmadı. Şimdi neden kırıldı bilmiyorum” dedi. Tanıtımdan sonra Tesla hisselerinin değeri değişmedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin