Elif Kısa’nın engelli oğlu evde annesini arıyor: ‘Suçsuz anamızı serbest bırakın’

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde ağır zihinsel ve bedensel engelli iki yetişkin oğluyla birlikte yaşayan 64 yaşındaki Elif Kısa 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde gizli tanık beyanıyla tutuklandı.

Elif Kısa’nın 44 yaşında oğlu İsmail ağır zihinsel ve bedensel engelli, 41 yaşındaki Ahmet ise duyma ve konuşma engelli. Bakıma muhtaç olan İsmail’in raporunun savcılığa sunulmasının ardından baba Ali Kısa üç gün sonra serbest bırakılmıştı.

Ahmet Kısa ağabeyi ismail Kısa’nın sürekli annesini istediğini yazdı. Sosyal medya hesabı twitterdan, “Canlar son günlerde abim çok asabileşti. Sabahtan beri babamla birlikte yatıştırmaya çalıştık ama malesef hala kızgın. Elimi tutup odaları gezdiriyor annemi bulamayınca bana kızıyor. Eskiden çok az sinirlenirdi. Şimdi her saat böyle. Üzülüyorum. Vicdan adalet suçsuz anamızı bırakın.” ifadelerini kullandı.

‘Elif anayı bomboş nedenlerle içerde tutup, başınız göğe erdi değil mi?’

Bu duruma tepki gösteren HDP’li vekil ve Meclis İnsan Hakları Komisyonu üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Bu devlet bu mazlum engelli kardeşimizin anasını cezaevinde tutuyor günlerdir. Defalarca söyledim, TBMM’de andım, hala içeride..! Elif anayı bomboş nedenlerle içerde tutup, başınız göğe erdi değil mi?” dedi.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin