Elâzığ’da CHP’li vatandaşa üç hilalli ölüm tehdidi

Elazığ’da CHP İl Başkanlığı’nda çalışan Faysal Akgün’ün yaşadığı evin kapısına üç hilalle birlikte çarpı işareti konuldu, aynı zamanda ‘ölün’ yazıldı. Akgün’ün işaretlemeyi fark etmesinin ardından mahalleye gelen polisler, soruşturma başlattı.

Rızayi Mahallesi’nde oturan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Elâzığ İl Başkanlığı’nda çalışan Faysal Akgün’ün kapısının duvarına çarpı işareti ve ‘üç hilal’ konularak, ‘ölün’ ifadesi yazıldı. Akgün’ün işaretlemeyi fark etmesinin ardından mahalleye gelen polisler soruşturma başlattı.

Sözcü’nün haberine göre, yaşadığı olayı anlatan Akgün şöyle konuştu:

”Sabah 09:00 gibi uyandığımda poğaça almaya gitmek için evden çıkıyordum evimin kapısını bir açtım ki kapımın yan duvarına çarpı içeri konularak ‘Ölün’ yazıldığını gördüm. Bu yazıyı görünce şok oldum sinirden titremeye başladım. Sonrasında abimi çağırdım abim de emniyeti aradı. Emniyetteki memurlar da gelip inceleme yaptılar. Tarih tekerrür etmeseydi, Maraş’ta da bu katliam yapıldı, Sivas’ta da, Çorum’da da yapıldı. Aynısından burada da Elâzığ’da da Alevilerin üzerinde oyun oynanıyor. Devletimizi duyarlı olmaya çağırıyorum, gelsinler ne gerekiyorsa yapsınlar.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin