El Kaide’nin kurucusunun isminin caddeye verildiği Türkiye’de IŞİD’liler Adliye’ye gülerek geldi: Çekin de adam görsünler!

15 Temmuz sonrası hukuksuz operasyonlarla ‘banka da hesabı var, gazeteye abone oldu’ diye 50 binin üzerinde insanın tutuklandığı Türkiye’de, selefi terör örgütleri IŞİD ve El-Kaide bilinçli bir şekilde korunuyor. İçişleri Bakanlığı’nın son raporunda son 6 yılda 9 bin 350 İŞİD’linin gözaltına alındığı fakat cezaevlerinde yanlızca 650 tutuklunun bulunduğu ortaya çıkmıştı. Son günlerde yaşanan 2 hadise de bu durumu destekliyor. İlk olarak İstanbul Ümraniye Dudullu’daki bir caddeye El Kaide örgütünün kurucusu Abdullah Azam’ın adının verildiği ortaya çıktı. Daha sonra ise Adalet Yürüyüşü’nü hedef aldığı iddia edilen IŞİD’liler Adliye’ye gülerek geldi: Gazetecilere, “Çekin de adam görsünler” açıklamasını yaptılar.

İsmi sokağa verilen ve terör listelerinde de adı bulunan El Kaide örgütünün kurucusu Abdullah Azam, küresel cihat fikrinin temsilcileri arasında yer alıyor. CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, konuyu TBMM gündemine taşıdı ve önerge verdi. Tanrıkulu, Başbakan Binali Yıldırım’a şu soruları da yöneltti:

“Bahse konu caddenin daha önceki ismi nedir? Türkiye, El Kaide’yi ‘terör örgütü’ olarak tanımaktan vazgeçmiş midir? El Kaide ‘terör örgütü’ ise örgüt kurucusunun adı bir caddeye nasıl ve hangi gerekçe ile verilmiştir? El Kaide ‘terör örgütü’ ise Ümraniye Belediyesi yöneticileri hakkında, terör örgütüne yardım ve terör örgütünü destekleme gerekçesiyle soruşturma açılmış mıdır ya da açılacak mıdır? El Kaide ‘terör örgütü’ ise örgüt kurucusunun adını bir caddeye veren Ümraniye Belediyesi’ne de kayyum atanacak mıdır?”

 Adalet Yürüyüşü’nü hedef alan IŞİD’liler Adliye’ye gülerek geldiler: Çekin de adam görsünler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ‘Adalet Yürüyüşü’ yaptığı sırada Kocaeli’de kiralık minibüsle ezip, öldürmeyi planladığı iddiasıyla 5 Temmuzda düzenlenen operasyonla gözaltına alınan terör örgütü IŞİD militanı ’Ebu Hüseyin’ kod adlı 26 yaşındaki Oğuzhan Korkmaz ve olayla ilişkili 14 kişi, Kayseri’de sıkı güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.

Sağlık kontrolü için Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki Adli Tabipliğe getirilen şüphelilerden bazıları da görüntü ve fotoğraf çeken gazetecilere, gülerek, “İyi çekin. Adam görsünler” diye seslendi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin