El Bab’da 3 askerimiz şehit… TSK: Rejim güçleri saldırdı

Suriye’de yürütülen Fırat Kalkanı harekatının 93’üncü gününde El Bab bölgesinde, Türk askerlerine saldırı düzenlendi. 3 asker şehit oldu, 1’i ağır 10 asker yaralandı. Yaralılar askeri helikopter ve ambulanslarla Kilis ile Gaziantep’teki hastanelerde tedavi altına alındı. TSK, saldırıyı Suriye rejim güçlerinin düzenlediğini duyurdu.

Saldırıda şehit edilen askerlerin isimleri şöyle: Erdal Bolat, Melih Özcan, Zafer Er. Şehitlerden Erdal Bolat’ın Sivas, Melih Özcan’ın Eskişehir, Zafer Er’in ise Kırşehir’li olduğu öğrenildi.

Genelkurmay Başkanlığı’ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

Fırat Kalkanı Harekâtında yürütülen operasyonlar kapsamında, 24 Kasım 2016 saat 03:30 sularında, Suriye rejim güçlerince gerçekleştirildiği değerlendirilen hava saldırısında, üç kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, biri ağır olmak üzere 10 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmıştır. Yaralı personel tedavilerinin yapılması maksadıyla süratle bölgeden tahliye edilmiştir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin