Ekrem İmamoğlu, ‘Pazar günü Sisi mi, Yıldırım mı diyeceğiz?’ diyen Erdoğan’a cevap verdi

31 Mart seçimleri öncesi ‘beka’ söylemiyle oy isteyen AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 23 Haziran seçimleriyle ilgili konuşarak, ‘Mursi içeri atıldığı zaman ‘Erdoğan’ın akıbeti de onun gibi olur’ diyorlardı. Pazar günü Sisi mi diyecez, Binali Yıldırım mı diyeceğiz?’ dedi.

Toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan, 23 Haziran seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. AKP adayı Binali Yıldırım ile Muhammed Mursi’yi eşleştiren Erdoğan, CHP adayı Ekrem İmamoğlu’nu da Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi’ye benzetti.

İmamoğlu’ndan Erdoğan’a ‘Sisi’ cevabı

Ekrem İmamoğlu ise Erdoğan’ın bu sözlerine, “Çok ilgilenilecek bir söz değil. Benim adım Ekrem İmamoğlu. İstanbul’da aday olarak Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım ve Necdet Gökçınar var. Keşke Cumhurbaşkanı sahada olmasa da Türkiye’nin sorunlarıyla ilgilense. Milletimiz ismimi çok iyi biliyor, çok da sevdi.” diyerek cevap verdi.

Erdoğan: “Yargının vereceği karar İmamoğlu’nun önünü kesebilir”

Diğer yandan Kral Tv’nin gün içindeki programına katılan Erdoğan, Ordu’dan yaşanan VIP tartışmasına ilişkin “Yargının vereceği karar İmamoğlu’nun önünü kesebilir.” diye konuşması dikkat çekti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin