Ekrem İmamoğlu: Medyaya acıyorum, program yapamıyorlar!

Millet İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, CNN Türk’te katıldığı ’40’ programında yayının kesilerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bağlanılmasını değerlendirdi. İmamoğlu, “Adamlar program yapamıyor. Medyaya da acıyorum.” dedi.

DHA’nın haberine göre, Ekrem İmamoğlu, İstanbul Çatalca’da yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı bir miting düzenledi. Bu sırada sahne önünden, TV programında yayının kesilmesi hatırlatılınca, İmamoğlu şu yorumu yaptı: “Akşam kestiler ama hanımefendinin bir suçu yok. Türkiye’de sabah akşam konuşuyorlar. Adamlar program yapamıyor. Medyaya da acıyorum.”

“TV’ye ben çıkınca açın sonra kapatın”

İmamoğlu, eşiyle aldığı bir kararı da açıklayarak, “Evde TV açtırmıyoruz. Ayarlayın, ben çıkınca açın, sonra kapatın. Artık gülelim.” diye konuştu.

Daha sonra semt pazarında yöresel ürünler satan 65 yaşlarındaki Ayşe Kaplan’ın tezgahına uğrayan İmamoğlu, tezgahtaki ürünlerin hepsini kendisinin yaptığını öğrenince, “Seni örnek diye anlatacağım. Ablamız gibi bir annenin oğlu olarak büyüdüm. ‘Böyle üreteceğiz’ diyeceğiz. Seninle röportaj yaptıracağım. İstanbul’un tüm köylerini, üretime katmamız lazım.” dedi.

“Cennet vaadi bize yakışmaz”

İmamoğlu’nun bir başka durağı Sanayi Derneği oldu. Burada, “Çok güler yüzlüsün, inşallah muvaffak olursun” şeklinde kendisine sarılan bir yaşlı kadınla sohbet eden İmamoğlu, “Sağol anacım, birbirimize moral vermemiz lazım.” dedi. Kadının, “Onlar cennet vaat ettiler, siz niye vaat etmediniz?” şeklindeki sorusuna ise “Bize yakışmaz” cevabını verdi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin