Ekrem Dumanlı: “Hiçbir zaman 640 bin lira param olmadı; yalan yazmaktan yorulmadılar biz tekzipten yorulduk”

Şike Operasyonu’na yönelik iddialarla ilgili görülen davada aralarında Zaman Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı’nın da bulunduğu 12 kişinin talimatla Bank Asya’ya para yatırdığı iddiasında bulunuldu.

Sözcü Gazetesi’nin haberinde yer alan iddiaya cevap veren Ekrem Dumanlı şu açıklamayı yaptı.

“Bugün bir gazetede Bankasya’ya 640 bin lira para yatırdığım iddia edilmiş. Bu haber yalandır. Öncelikle, devletin izin verdiği bir bankaya para yatırmak suç değildir. Bundan örgüt üyesi çıkaranın kendisi örgüt üyesidir. 25 yıllık gazeteciyim. Hayatımda hiçbir zaman 640 bin lira param olmadı. Neye dayanarak bu yalanı ortaya attıklarını anlamış değilim. İktidara şirin görünmek için bu tür haberleri yapanlar, yalan yazmaktan yorulmadı biz tekzip etmekten yorulduk. Unutmamak gerekiyor ki yalancılar, iftiracılar, hırsızlar ve onlara şirin görünmek için çaresizce çırpınanlar, bir gün mutlaka adalet huzurunda hesap verecek.”

Sözcü Gazetesi’nin haberinde iddia ettiği durum gazeteci Erkan Acar’ın da başına gelmişti. Hizmet Medyası Davası’nda 7 yıl 6 ay hapis cezası alana Acar’ın Zaman Gazetesi’nde çalışırken Bank Asya’dan aldığı maaşı ve hesabındaki her hareket alt alta konularak toplanmıştı. Toplamda ‘hesabında 1 milyon TL parası var’ iddiasında bulunulan Acar, “Anne babama bile anlatamadım; annem ‘1 trilyonun varmış.’ diyor. Bu mali hesaplamayı yapan kişiye hakkımı helal etmiyorum. Bu yüzden aylardır cezaevindeyim.” demişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin