Efsane kaleci, Bayern Münih’in yeni başkanı oldu

Bayern'in efsane kalecisi Kahn, kulübün yeni başkanı olmaya hazırlanıyor.

Efsane Alman kaleci Oliver Kahn, Bayern Münih’e başkan oluyor. Bayern Münih AG Yönetim Kurulu, kulübün efsane futbolcularından Oliver Kahn’ı 1 Ocak 2020’den itibaren ‘Yönetim Kurulu Üyesi’, 1 Ocak 2022’den itibarense ‘CEO ve Başkan’ olması kararını aldı. Bayern Münih’in eski kaptanı olan Oliver Kahn, 31 Aralık 2021’de CEO kontratı sona erecek olan Karl-Heinz Rummenigge’nin yerini alacak.

Sporx’te yer alan habere göre, Denetim Kurulu Başkanı Uli Höeness, “Oliver Kahn’ın gözlerinde, Bayern Münih’in yeni CEO ve başkanı olacak ışığı gördük. Futbol kariyerinden sonra İşletme eğitimi aldı, yöneticilik yüksek lisansı yaptı. Oliver hem futbolu, hem iş yapmayı biliyor. Ayrıca, DNA’sında Bayern Münih var. Oliver Kahn, Bayern Münih’e liderlik yapacak doğru isimdi.” ifadelerini kullandı.

KULÜBÜME DERİNDEN BAĞLIYIM

Efsane eldiven ise, “Bayern Münih AG’nin yönetim kurulu üyesi olmak benim için büyük bir onur. Ardından CEO ve başkan olacağım. Kulübün tarihini, değerlerini ve önceliklerni biliyorum. Bu kulübe derinden bağlıyım.” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin