Dünyanın Renkleri Belçika’da buluştu

IFLC, Uluslararası Dil ve Kültür Festivali Belçika, ülkenin ikinci büyük şehri Antwerp’te yapıldı. 15 ayrı ülkeden 100’e yakın öğrencinin katıldığı program tam dil ve kültür şölenine dönüştü.

Amerika, Avustralya, Bosna Hersek, Belçika,Endonezya, Hindistan, Kazakistan, Azerbaycan, Ukrayna, Moldova, Polonya, Kenya, Güney Afrika, gibi ülkelerden gelen çocuklar,  Türkçe, İngilizce, Fransızca, Rusça başta olmak üzere kendi ülkelerinin dillerinde şarkılar söyledi. Mandela ve Gandi’nin hayatının anlatıldığı tiyatrol skeç ve sunumlar büyük alkış aldı.

IFLC 2018 kapsamında şu ana kadar Amerika’da Teksas, New York’ta, , Avustralya’da başkent Sidney’de dil ve kültür festivali yapılmıştı. IFLC’nın bu haftaki durağı Belçika’nın ikinci büyük şehri Antwerp oldu.

Uluslararası Dil ve Kültür Festivali’nin Belçika programını binlerce kişi izlerken, program sosyal medya üzerinden canlı yayınlandı.

#Live from #Belgium – Colors of the World #ColorsOfTheWorld Antwerpen Zuiderkroon Antwerpen België Stad Antwerpen Music Hall organised by Fedactio and Beltud IFLC International Festival of Language and Culture

Full program – Colors of the WorldIFLC Belgium 2018at Zuiderkroon Antwerpen Antwerp, Belgium Belgium #iflcbelgium #iflc2018

Posted by IFLC Belgium on Saturday, June 23, 2018

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin