Dünyanın en zengin adamı Bill Gates ve Melinda Gates çifti boşanıyor

Microsoft’un patronu ve dünyanın en zengin işadamı Bill Gates ve Melinda Gates çifti boşanma kararı aldıklarını açıkladı.

Dünya yazılım devi Microsoft‘un patronu ve dünyanın en zengin işadamı Bill Gates’in eşi Melinda Gates geçtiğimiz günlerde başarılı evliliğin sırrını açıklamıştı. Gates, “Güçlü ve başarılı bir evlilik hayatı dengeli bir şekilde paylaşmaktan geçer. Buna akşamları yatmadan önce bulaşıkları dönüşümlü olarak yıkamak da dahil” demişti. Gates, ‘maaş almadan yapılan işler’ sınıfına giren ‘evi toparlamak’, ‘çamaşırları makinadan çıkarmak’, ‘çocukların yanına öğle yemeği hazırlamak’ ve ‘okula bırakmak’ gibi işlere her iki ebeveynin de aynı süreyi harcaması gerektiğini ifade etmişti.

DÜNYA BU AÇIKLAMALARI HAYRANLIKLA KARŞILAMIŞTI

Eşi Bill Gates’in, yetenek ve zekasını birçok şeyde kullanmak istediğini bildiğini ve bu konuda kendisine her zaman büyük destek olduğunu söyleyen Melinda Gates, “Bill benim işimi ne kadar çok sevdiğimi biliyordu ve bana işime dönmem için destek oldu. Ben, birinin evde olması gerektiğini düşünmüştüm ama sonra Bill’in desteği ile farkına vardım ki çocuklarıma özel alan yaratabilir ve onların kendileri gibi büyümelerine izin verebilirdim. İşimi ne kadar sevdiğimin farkına vardım ve çalışmak istedim. Çalışan bir anne oldum. Çalışmayı çok seviyorum” ifadelerini kullanmıştı.

BOŞANMA KARARI ALDILAR

Dünyanın hayranlıkla okuduğu bu açıklamalardan kısa bir süre sonra Bill Gates ve Melinda Gates çiftinin ”Evliliği sonlandırma kararı” aldıkları açıklandı. 27 yıldır evli bulunan çiftin üç çocuğu bulunuyor.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İlişkimiz üzerinde çok düşündükten ve çok çalıştıktan sonra, evliliğimizi sonlandırma kararı aldık. Son 27 yılda, üç harika çocuk yetiştirdik ve tüm insanların sağlıklı, üretken bir yaşam sürmesini sağlamak için tüm dünyada çalışan bir vakıf kurduk. Bu misyona olan inancımızı paylaşmaya devam ediyoruz ve vakıfta birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz; ancak hayatımızın bu sonraki cümlesinde bir çift olarak birlikte ilerleyebileceğimize artık inanmıyoruz. Bu yeni hayatın başlangıcında ailemiz için alan ve mahremiyet istiyoruz.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin