Dünya Boks Şampiyonu Arık’tan Almanya’daki AKP seçmenine: Şerefiniz varsa aldığınız paraları Türkiye’ye yollayın

Dünya Boks Şampiyonu unvanıyla 2019 yılında Türkiye adına çıktığı WBC orta sıklet maçını da kazanarak Asya Şampiyonu olan Ünsal Arık, koronavirüs sebebiyle Almanya’da yaşayan AKP seçmenine seslendi.

Tayyip Erdoğan’ın ‘Biz bize yeteriz’ kampanyasını eleştiren Arık, ‘kıskanıyorlar’ dedikleri Almanya’nın her başvurana 5-10-15 bin Euro yardım verdiğini hatırlattı. AKP’lilerin de bu destekleri aldığını hatırlatan Dünya Şampiyonu Boksör, sosyal medya hesabından, Türkiye’yi yardıma muhtaç hale getiren Erdoğan’a destek verenlere çağrıda bulundu: ”Almanya küçük olsun büyük işveren olsun 5 ile 15.000 Euro arası para dağıttı herkese. Destek olarak. Bunun arasında da bir çok Türk kardeşlerimiz de var buradan Erdoğan’a oy veren ve halen daha bu desteği aldıktan sonra Almanya bizi kıskanıyor diyor Biz bize yeteriz diyorlar. Biraz şerefiniz varsa o paraları Türkiye’de hayatını mahvettiğiniz insanlara gönderin.”

Çağrısı sebebiyle hakaret ve küfürlere maruz kaldığını belirten Ünsal Arık, ”İnsanın yaşadığı ülkeyi sevmesinin neresi kötü. Hainmişim. Ben maçlara İzmir marşıyla çıkıyorum. Bayrağımı, ülkemi temsil ediyorum ve İstiklal marşımı çaldırıyorum. Hükümeti, bir adamı eleştirmek ülkeyi eleştirmek değildir. Ahaber, TRT geldi de konuşmadık mı?” dedi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin