Dumanlı anlattı: Gül, Gülen’i tanır mı?

AKP iktidarının KHK ile kapattığı Zaman Gazetesi’nin eski Genel Yayın Yönetmenlerinden Ekrem Dumanlı, son günlerin tartışma konusu olan ‘Abdullah Gül, Fethullah Gülen ile görüşüp görüşmediği’ konusuna açıklık getirdi.

Abdullah Gül’ün Kayseri’nin tanınmış eşrafına yapılan zulümlere yapılırken hiç bir şey yapmamasına tepki gösteren Dumanlı, eski cumhurbaşkanı ile hatıralarını dile getirdi ve Gül’e bu sessizliğini bozma çağrısı yaptı.

Dumanlı 19 dakikalık videoda Abdullah Gül’ün, Gülen’le görüşmek için kendisini davet ettiği görüşmeyi aktardı: ”Fethullah Gülen’in ABD’deki vize sorunun çözülmesi için ABD büyükelçiliğine yazı göndermişti. Bu sırada dedi ki, ‘Hocaefendiye sorar mısın AB konusunda çalışma yapıyoruz, bu İslami midir?’ Ben de kendisine ilettim ve cevabını Gül’e aktardım. BM toplantısı için New York’tayız. İç hattan arandım ve Cumhurbaşkanımız görüşmek istiyor diye. Güvenlik önlemlerinin alındığı odaya gittim. Önce Yaveri geldi. Sonra Beyefendi geldi. Dedi ki, ‘Hocaefendiyi özledim. Beni bir görüştür. Ben de akrabalarından birini aradım yanındaydı ve telefonu Gülen’e verdi. Sayın Gül ve Hocaefendi karşılıklı nezaket içerisinde samimi bir görüşme yaptılar. Şimdi ben bunları anlatıyorum, tırnak içinde söylüyorum ‘Reis’çi troller de, ‘Abdullah Gül’ün aleyhine şunu anlattı bunu anlattı diye çok sevinmesin… Reisleri ile de anlatacağım çok şey var. Abdullah Gül, Cumhurbaşkanlığına aday olduğu zaman Erdoğan’ın yakın çevresinin gazetecileri toplayıp haber yapın Abdullah Bey adaylığını geri çeksin diye baskı yapmaları. Hatta en yukarılarda Abdullah Gül’den İngiliz Abdullah diye bahsedildiğini unutmadım.”

İşte o video:

1 YORUM

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin