Dumankaya ailesi: Rabbim geciktiriyorsa güzelleştiriyordur, bu hikaye burada bitmedi

Halit Dumankaya ve çocukları (soldan sağa) Barış, Uğur ve Ayla Dumankaya Pirinççi...

15 Temmuz sonrası gasp edilen ve geçtiğimiz hafta müsadere kararı alınan Dumankaya Holding’in Yönetim Kurulu Başkanvekili Barış Dumankaya, “Vücudumdaki trilyonlarca hücre sayısınca yemin ederim ki bu hikaye burada bitmedi ve adaletine yüzde 100 inandığım Allah’ım vakti zamanı geldiğinde bu haksızlığı bitirecek İnşallah.” ifadelerini kullandı. Holdingin Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya ise, “Ne yapayım? Rabbim’e isyan mı edeyim? Rabbim musibetleri tasvir ettikten sonra ‘sabredenlere müjdele’ diyor.” paylaşımında bulundu.

15 Temmuz sonrasında gasp edilen Dumankaya Şirketler Grubu’nun hissedarları hakkındaki davada 22 Haziran’da skandal bir karara imza atıldı. İstanbul 34. Ağır Ceza Mahkemesi, savunmalar tamamlanmadan kararını açıkladı. Savunma için ilk kez yapılan ‘ek süre’ talebini bile reddeden mahkeme, Halit Dumankaya, Barış Dumankaya, Uğur Dumankaya, Ayla Dumankaya Pirinççi ve Semih Serhat Dumankaya’ya ceza verirken; ortak oldukları tüm şirketler için de müsadere kararı aldı.

 

ÇALMADIK, HARAM YEMEDİK, TEK BİR DEVLET BANKASINDAN KREDİ KULLANMADIK

Dumankaya Holding’in Yönetim Kurulu Başkanvekili Barış Dumankaya, bugün sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşımlarda bulundu. “Burada bana çok kişi mahkemenin müsadere kararıyla ilgili geçmiş olsun, Allah size karşılığını ahirette verir İnşallah diyor. Sanki Rabbimin BU DÜNYADA karşılığını verme gücü yok gibi (haşa). Ben kendimden, ailemden ve şirketlerimden eminim.” diyen Dumankaya’nın paylaşımları şöyle:

 • Çalmadık, çırpmadık, haram yemedik, tek bir devlet bankasından tek bir kuruş kredi kullanmadık. Devletten tek bir imtiyaz kullanmadık. Benim Rabbim öyle güçlü, öyle ulu, öyle büyük ki hem bu dünyada hem de ahirette karşılığını verme kudretine sahip
 • Vücudumdaki trilyonlarca hücre sayısınca yemin ederim ki bu hikaye burada bitmedi ve adaletine %100 inandığım Allah’ım vakti zamanı geldiğinde bu haksızlığı bitirecek İnşallah.

UĞUR DUMANKAYA: GECİKTİRİYORSA GÜZELLEŞTİRİYORDUR

Barış Dumankaya’nın ağabeyi Uğur Dumankaya ise kardeşine sosyal medya hesabı üzerinden destek verdi. “Geciktiriyorsa güzelleştiriyordur… Her şey O’nun kontrolünde…” ifadelerini kullanan Uğur Dumankaya, ardından şunları yazdı:

 • Biz sebeplere riayet etmeye çalıştık ve edeceğiz de inşallah… Rabbim neyler, neylerse güzel eyler..
 • Ne yapayım..? Kendimi kurban pozisyonuna sokup, hem kendi psikolojimi hem de çevremin moralini bozup haşa Rabbime isyan mı edeyim.
 • Öteler kudret dünyası ise buralar da hikmet dünyası. Rabbim Dünya’da yaşanabilecekleri (musibetleri) tasvir ettikten sonra ‘sabredenlere müjdele’ diyor.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

 1. İnanılır gibi değil…
  Büyük bir mümin kitlesinin Harika
  Mühteşem
  İmani yürüyüşünü
  Hayranlıkla ve Hayretle izliyorum…

  Evet bu hikaye asla böyle bitmemeli… Bekliyor ve inşallah göreceyiz..

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin