Donald Trump, Beyaz Saray’dan ayrıldı

ABD’de Joe Biden’ın yemin töreniyle beraber görevi bırakmasına saatler kala Başkan Donald Trump, Beyaz Saray’dan son kez ayrıldı.

Başkanlık helikopteri Marine One ile eşi Melania Trump’la beraber Beyaz Saray’dan ayrılan Trump’ın, kendisi için planladığı ‘veda töreninin’ yapılacağı Maryland eyaletinde yer alan Joint Base Andrews askeri havalimanına gideceği kaydedildi.

Temsilciler Meclisi ve Senato’nun Cumhuriyetçi liderleri Kevin McCarthy and Mitch McConnell’in, bu törene katılmayacağı aktarıldı.

Törenin ardından Trump, son kez başkanlık uçağı Air Force One’ı kullanarak Club-Resort Mar-a-Lago’nun bulunduğu Florida Palm Beach’e uçacak.

YEMİN TÖRENİNE SAATLER KALDI

Seçilmiş Başkan Joe Biden ve Seçilmiş Başkan Yardımcısı Kamala Harris bugün başkent Washington DC’de yemin ederek görevlerine başlayacak. Yemin töreninin TSİ 20.00’de başlaması bekleniyor.

6 Ocak’ta meydana gelen Kongre baskını ve Trump’ı destekleyen grupların yaptığı tehditler nedeniyle Washington’da normal bir yemin törenine kıyasla daha fazla güvenlik önlemi alındı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin