Doktorlar ‘bitti’ dedi, başkanlığı bıraktı!

MURAT KANİ, AMSTERDAM

Amsterdam belediye başkanlığı görevini 7 yıldır yürüten Eberhard van der Laan, doktorlarının ‘Tedavide sona geldik, tıbben yapılabilecek bir şey kalmadı’ açıklamasının ardından görevi bıraktığını duyurdu.

Uzun süredir akciğer kanseri tedavisi gören Başkan Van der Laan, yaptığı yazılı açıklamada ‘’Dünyanın ve Hollanda’nın  en güzel şehri Amsterdam’da Belediye başkanlığı yapmak bir ayrıcalık ve şerefti. Amsterdam halkı bu güzel şehre daha çok sahip çıkmalı.” ifadelerini kullandı. Laan’ın açıklamasının kamuoyuna yansıması üzerine binlerce Amsterdamlı, Herengracht 502 numaradaki belediye  konutunun önünde toplandı ve başkanlarına alkışlarla moral verdi.

RUTTE: CESARETİNE HAYRANIM

Hollanda Başbakanı Mark Rutte de Başkan Eberhard Van der Laan’ın sağlık nedenleri ile başkanlığı bırakmasından dolayı üzgün olduğunu söyledi. Rutte, “Eberhard Van der Laan’nın sağlığı ile ilgili  çok hüzünlü haberler aldım.Kendisinin cesareti ve açıklığı için ona hayranım. Hollanda’nın Başkent Amsterdam’ın Van der Laan’a daha çok ihtiyacı var. Bu konuda kendisine bundan sonraki yaşamında sağlıklı günler temenni ediyorum.” dedi.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin