Diyarbakır’a kayyım atandı, 8 aylık Servan bebeğin annesi Selda Baran gözaltına alındı

AKP hükümetinin Erdoğan’ın talimatıyla Diyarbakır, Van, Mardin belediyelerine kayyım atanmasının ardından yapılan operasyonlarda 8 aylık Servan bebeğin annesi Selda Baran’ın da gözaltına alındığı ortaya çıktı. HDP’li Siirt Milletvekili Meral Danış Beştaş’ın duyurduğu bilgiye göre, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kadın Daire Başkanı Selda Baran’ın gözaltına alındığı ve 8 aylık bebeğinden ayrıldı.  Annesinden uzak Servan bebeğin anne sütü emdiği belirtildi.

İçişleri Bakanlığı kayyım atamalarından sonra yapılan operasyonlar kapsamında Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan 29 memur, 1 daire başkanı ve 2 başkan danışmanının görevine son verildiğini ve terör örgütü irtibatı suçlamasıyla gözaltına alındıklarını duyurmuştu.

YETMEDİ Mİ CEZAEVİNDEKİ ANNELER, BEBEKLER!

Sosyal medyada paylaşılan Siirt Milletvekili Beştaş’ın mesajında “Dün geceyarısı evine yapılan baskınla Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kadın Daire Başkanı Selda Baran gözaltına alındı. 8 aylık bebeği Servan anne sütünden mahrum, anneden uzakta. Yetmedi mi Cezaevlerindeki anneler, bebekler.” denildi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilli ve Vali Hasan Basri Güzeloğlu’nun kayyım olarak , göreve başlamasının ardından, terör örgütüyle ilişkileri oldukları belirlenen ve daha önce de görevlerinden uzaklaştırılan 29 memur ile 1 daire başkanı ve 2 başkan danışmanın görevine son verilirken, 8 işçinin iş akitlerinin de askıya alındığı duyurulmuştu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin