Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’ndeki işkence sosyal medyadan paylaşıldı!

Diyarbakır’da polisin ‘Dur’ ihtarına uymayıp kaçarken açtığı ateş sonucu polis memuru Atakan Arslan’ın ölümüne neden olan zanlı gözaltı için götürüldüğü Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nde işkenceye uğradı. MHP Milletvekili Olcay Kılavuz’un danışmanı Emre Soylu, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğündeki işkence görüntülerini sosyal medya hesabından paylaştı.

Diyarbakır’da polis memuru Atakan Arslan’ı öldürdüğü iddia edilen zanlı gözaltına alındıktan sonra ‘işkence’ edildiğine dair fotoğraflar paylaşıldı.

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un Danışmanı Emre Soylu, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü’nde gözaltında bulunan 2 kişiye yapılan işkenceyi twitter hesabından paylaştı. Soylu’nun “Kahraman #Polis memurumuz #AtakanArslan’ı şehit eden it muhammet emir cura isimli hain #Diyarbakır Emniyet’in şefkatli kollarında.” paylaşımı büyük tepki çekti.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Klavuz’un danışmanı Emre Soylu’ya ait twitter hesabından M.E.C.’ye ait iki fotoğraf paylaşıldı.

Birinci fotoğrafta M.E.C., gözaltına alındıktan sonra, polis aracında iki polis arasında otururken görüntüleniyor. İkinci fotoğrafta ise M.E.C., bir odada yüzükoyun yere yatırılmış ve üzerindeki kıyafetlerinin olmadığı görülüyor. Fotoğraf kadrajında polis jopunun da olduğu görülürken, odada sadece ayakları görünen 3 kişi bulunuyor. Bu üç kişiden birinin M.E.C.’nin sırtına bastığı da görüntüde yer alıyor.

İşkenceye ilişkin video da paylaşıldı ancak daha sonra video silindi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin